ve Silopi'de lar şiddetlendi

'ın ile Silopi İlçeleri'nde 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte asker ve polisin tank ve zırhlı araç desteği ile başlattığı operasyon sürerken, lar şiddetlendi. Cizre'deki Yasef Mahallesi'ndeki barikatlar tanklardan yapılan atışlar ile yıkılmaya çalışılırken, Cizre Devlet Hastanesi bahçesinde tank ve zırhlı araçlar konuşlandırıldı. Cizre Emniyet Müdürlüğü'nün arkasına indirilmek istenen askeri helikoptere bugün 'lılar tarafından ateş açıldı.

Giriş Tarihi: 21.12.2015 13:19 Güncelleme Tarihi: 21.12.2015 16:21
Cizre ve Silopi'de çatışmalar şiddetlendi

ile Silopi ilçelerinde 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte asker ve polisin tank ve zırhlı araç desteği ile başlattığı operasyon sürerken, lar şiddetlendi. Cizre'deki Yasef Mahallesi'ndeki barikatlar tanklardan yapılan atışlar ile yıkılmaya çalışılırken, Cizre Devlet Hastanesi bahçesinde tank ve zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

Kazılan lerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve 'lıların etkisiz hale getirilmesi için Cizre ve Silopi ilçelerinde 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyonlar sürüyor.

Güvenlik güçlerinin Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde bölücü terör örgütüne yönelik yürüttüğü operasyonların 6. gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 87 oldu.Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet unsurlarının katılımıyla Silopi ve Cizre'de terör örgütü üyelerine yönelik yürütülen müşterek operasyon sürüyor.Silopi'deki "Şehit Polis Muhammet Onur Operasyonu" ve Cizre'deki "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu"nda güvenlik güçleri ile terör örgütü üyeleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Operasyonların 6'ncı gününde 87 terörist etkisiz hale getirildi. Cizre'de 80, Silopi'de 7 terörist öldürüldü, 10 terörist sağ yakalandı.Operasyonlarda, terör örgütü üyelerince sokaklarda oluşturulan 85 barikat imha edildi, 13 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. Örgüt üyeleriyle bağlantılı olduğu iddiasıyla Cizre'de 53, Silopi'de 596 evde arama yapıldı. Operasyonlarda, 13'ü polis, 23 güvenlik görevlisi yaralandı.Bu arada teröristler, Silopi'deki 24 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu ile Nuh Mahallesi'ndeki sağlık ocağı ve aile hekimliği binalarını da ateşe verdi. Binalarda büyük hasar meydana geldi.PKK okulları önce karargah yaptı sonra yaktı Öte yandan, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 7, Mardin'in Dargeçit ilçesinde ise 10 terörist etkisiz hale getirildi.Şırnak, Mardin ve Diyarbakır'daki operasyonlarda, 104 terörist ölü ele geçirildi.

HELİKOPTERE ATEŞ AÇTILAR

Cizre ilçesindeki çatışmalar ve patlamalar sürerken, Cizre Emniyet Müdürlüğü'nün arkasına indirilmek istenen askeri helikoptere bugün Nur Mahallesi'nde bulunan PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Saldırı üzerine helikopter ani manevra yaparak inmeden bölgeden uzaklaşırken, çatışmaların Nur, Cudi ile Yasef Mahallesi'nde yoğunlaştığı bildirildi. İlçeye askeri sevkiyata da devam edildi. Cizre Tank Taburu'nda da ambulanslar hazır bekletiliyor.

HASTANEYE TANK VE ZIRHLI ARAÇ YERLEŞTİRDİLER

Operasyonlar yoğunlaştığı Nur, Yafes ile Cudi mahallelerinde çok sayıda ev isabet eden mermilerle hasar görürken, ilçenin hakim tepelerinde konuşlandırılan tanklardan belirlenen hedeflere zaman zaman atışlar yapılıyor. Çıkan çatışmalarda ilçenin üzerinde siyah dumanlar yükselirken, Cizre Devlet Hastanesi'nde son zamanlarda teröristlerce yapılan roketli saldırılardan dolayı güvenlik üst seviyeye çıkarıldı. Hastane bahçesine konuşlandırılan zırh araçlar ve tanklar ile jandarma özel harekat ile polis özel harekat personeli hastane etrafında adeta kuş uçurtmuyor. Hastanede ise birçok vatandaşın olası saldırı ve güvenlik gerekçesiyle koridorlarda tedavi edildiği belirtildi. Hastane Camisi yakınında konuşlanan bir tanktan da Yasef Mahallesi'ndeki belirlenen barikatlara ateş açıldı.
Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerinin Başak, Nuh, Barbaros ve Cudi mahallelerinde tankların desteğinde başlattığı operasyonlar devam ederken, Nuh mahallesinde bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda yangın çıktı. Sabaha doğru ilçeden tekrar silah sesleri yükselmeye başladı. İlçede, birçok aile de su ve erzak sıkıntısı çekildiği için yasağın kaldırılmasını istiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cizre ve Silopi'de çatışmalar şiddetlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN