Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye yalnız değil

Giriş Tarihi: 21.12.2015
Türkiye yalnız değil

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, "Türkiye'nin korunması Patriotlar çekilse dahi devam edecektir. Tornadolar hava savunması için gerektiği takdirde kullanılabilir" dedi

Almanya'nın yeni Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, Türkiye ile Rusya arasında süren uçak krizi, Esad rejimi, PYD ve Türkiye'nin hava sahası güvenliğine ilişkin SABAH'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdmann özetle şunları söyledi:

RUSYA KAN AKITIYOR

Türkiye ve Almanya'nın, Rusya'nın bölgedeki müdahalelerine karşı olan görüşleri birbirlerine çok benzer. Biz Rusya'nın Suriye'deki müdahalelerinden çok büyük üzüntü duyuyoruz. Rusya'nın Suriye'deki müdahalesi sadece daha fazla kanın akmasına ve çatışmaların sürmesine neden olacak. Rusya'nın Suriye'deki müdahaleleri DEAŞ e karşı olmaktan ziyade Suriye muhaliflerine karşı sürüyor.
BARZANİ'DEN PYD'YE: İŞGALCİLER

ESAD'SIZ ÇÖZÜM
Öncelikli olarak çatışmalar için bir çözümün getirilmesi ancak bazı şartlar altında mümkün olabilir. Bu çerçevede Esad rejimine ilişkin olarak bütün katılımcıların ve paydaşların bir masada toplanması gerekiyor ve bizim görüşümüze göre Esad çözümün bir parçası olamaz.

TORNADOLAR SAVUNACAK

NATO hava savunması ve Türkiye'nin korunması Patriotlar çekilse dahi devam edecektir. Patriotlar yalnızca takviye bir tedbirdir. Türkiye yalnız bırakılmadı. Patriotların geri çekilmiş olmasına rağmen Tornadoların, keşif uçaklarının onların yerine tekrar İncirlik üssünde konuşlandırılmış olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Tornadolar hava savunması için gerektiği takdirde de kullanılabilir.
TERÖRİSTLERDEN SUR'DA KAMERALI TUZAK

PYD MEŞRU DEĞİL
PKK Almanya'da bir terör örgütü olarak sınıflandırılmıştır. PKK'yı askeri olarak desteklemiyoruz. PYD'yi de ne siyasi ne de başka hiçbir şekilde desteklemiyoruz. PYD'nin meşru bir zemini bulunmuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yalnız değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN