Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da ler okulu harabeye çevirdi

Giriş Tarihi: 24.12.2015 12:41
Diyarbakır'da teröristler okulu harabeye çevirdi

'ın Sur İlçesi'ndeki İlkokulu/Ortaokulu ikinci kez 'nın sına uğradı. Ateşe verilen okul kullanılamaz hale geldi.

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından kırsaldaki larını şehir merkezlerine ve ilçelere taşıyarak, hendek kazan, barikat kuran, yollara, hendeklere ve barikatlara patlayıcı tuzaklayan 'lı ler yaşamı hiçe sayan saldırılarında, bölgedeki birçok il ve ilçedeki eğitim kurumlarını da hedef alıyor.Teröristlerin, karargah ve üs gibi kullanarak ateşe verdikleri bölgedeki birçok okul kullanılamaz hale geldi.

ÇOCUKLARI EĞİTİMDEN MAHRUM BIRAKILAN SALDIRILAR

Çocukları eğitimden mahrum bırakan saldırılarını sürdüren teröristlerin Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının sürdüğü 6 mahalleden biri olan Hasırlı Mahallesindeki İlk ve Ortaokuluna kapısını kırarak girdi.

Teröristlerce karargah gibi kullanılması nedeniyle hasar gören okulda eğitimin akamete uğramaması için harekete geçen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince okulun onarımı için çalışma başlatıldı.

Çimento torbalarının getirildiği, binanın çevresine iskelelerin yerleştirildiği, onarıma başlanacak okulu teröristler karargah gibi kullanmayı sürdürdü.

Çimento torbalarını kendilerine siper yapan teröristlerin, okulun etrafını saran güvenlik güçlerince köşeye sıkıştırılmaları sonucu okulu yakarak kaçtıkları öğrenildi.

OKUL KULLANILAMAZ HALDE

Teröristlerin panoya asılan çocukların yaptığı resimlere ateş ettiği, bazı sınıflarda da okul malzemelerini toplu olarak yaktığı görüldü.14 Ekim'de, 'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için gerçekleştirilen operasyonlarda, evler, iş yerleri ve ibadethanelerin yanı sıra Mardinkapı İlk ve Ortaokuluna da saldıran teröristler, kapısını kırarak girdikleri okulu karargah gibi kullanmış, saldırılar okulda büyük tahribata neden olmuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da teröristler okulu harabeye çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN