Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK o üniversiteye dadandı

Giriş Tarihi: 29.12.2015 17:33 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 18:24
PKK o üniversiteye dadandı

ü Prof. Dr. , dün bazı lerin eğitim hakkını lediğini, lara kapılarına kurup, öğretim üyelerini ettiğini belirterek, "Dersler engellenmeye devam edince sabrımızın son noktasına geldik, barikatların kaldırılması ve öğrencilerin derslere girmesi için mecburen çağırdık" dedi.

ü Prof. Dr. , düzenlediği basın toplantısında Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde 34 kişinin öldüğü hava operasyonunun yıldönümünde kent merkezinde in 3 yi gözaltına almasını bahane eden bazı öğrencilerin, üniversitede boykot çağrısı yaptığını söyledi.

SINIFLARA BARİKAT KURUP ÖĞRENCİLERİ TEHDİT EDİYORLAR

Bu kişilerin, boykota karşı çıkan öğrencilerle öğretim üyelerini ettiğini belirten Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek, şunları söyledi:"Biz sorunu diyalog yoluyla çözmek için çok uğraş verdik, ancak bazı öğrenciler ların kapısına sıralarla kurarak derslere girilmesine izin vermediler ve ders görmek isteyen öğrencilerimizin eğitim hakkını fiili olarak lediler. Bu tür boykot ilk kez değil birçok kezdir oluyor ve eğitim hakkı engelleniyor. Aileler çocuklarını eğitim görsün diye bizlere teslim etmiş, demokratik her türlü tepkiye açığız ve demokratik eylemlere asla müdahalemiz olmaz. Ancak derslerin görülmesi engellendiği anda ve tehdidin olduğu anda bizlerde öğrencilerimizin haklarını korumak durumundayız. Eğitim hakkının engellenmesini asla kabul edemeyiz. Çok uğraştık ve bu durumu engellemek için diyalogları arttırdık ama bu duruma engel olamadık. Dersler engellenmeye devam edince sabrımızın son noktasına geldik ve mecburen barikatların kaldırılması ve öğrencilerin derslere girmesi için mecburen polis çağırdık. Ve derslerin bu şekilde görülmesini sağladık. Böyle bir durum asla tercihimiz değil ve daha önce defalarca boykot oldu ama polis çağırmadık. Bu kez tehdit ve engellemeler fiilen üniversitemizin bütün bölümlerini etkilediği için polis çağırmak zorunda kaldık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK o üniversiteye dadandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN