Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sur'un yarısı temizlendi"

Giriş Tarihi: 1.1.2016
Sur'un yarısı temizlendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker, "Sur'un yüzde 50'si temizlendi. Kürtlerin ölümü ve öldürülmesi üzerine siyaset yapıyor" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki mahallelerin yüzde 50'sinin teröristlerden temizlendiğini ve buraların güvenli hale geldiğini söyledi. Sur ilçesindeki iki işlek caddede operasyonların başarılı olduğunu ve esnafın kendilerinden buralardaki sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını istediğini belirten Eker, "Caddelerin açılması hem esnaf hem de vatandaşların mağduriyetini giderdi" dedi.

BAŞKALDIRI TUTMADI HEDEF ÜNİVERSİTELER

HADDİNİ AŞAN PROVOKASYON
Özerklik ilanının haddini aşan ve çirkin bir provokasyon olduğunun altını çizen Eker, şunları söyledi: "Kürtlere eziyet etme üzerine siyaset yapıyorlar. Kürtlerin ölümü, öldürülmesi üzerine politika geliştiriyorlar. HDP'nin, Türkiyelileşme çabasında samimi olmadığı ortaya çıktı. Kürtler çağrılarına cevap vermiyor."

SUR'DAKİ YASAKLAR

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada ise Sur'daki 15 mahalleden 6'sında operasyonların devam ettiği belirtilerek şöyle denildi: "Vatandaşlarımızın zarar görmemesi amacıyla Sur ilçesinin tamamında, yapılması muhtemel basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, stant açma, çadır kurma gibi etkinlikler yürütülen çalışmalar süresince yasaklanmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sur'un yarısı temizlendi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN