Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nde "yeni yıl" töreni

Türkiye'nin önemli soruşturma ve davalarına ev sahipliği yapan 'nde 2016 yılı, hakim ve savcıların katıldığı bir törenle kutlandı.Geçtiğimiz yıl şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın törene katılan babası Hakkı Kiraz'ın, oğlunun stajyer savcıyken kendisi için dikip hediye ettiği takım elbiseyi giydiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 4.1.2016 16:46 Güncelleme Tarihi: 4.1.2016 16:47
İstanbul Adliyesi'nde yeni yıl töreni

Hakim ve savcılar, adliyenin C kapısı girişinde, adaleti temsil eden Themis heykellerinin bulunduğu alanda toplandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ve başsavcıvekillerinin ev sahipliği yaptığı etkinliğe, İstanbul Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Özkara ve İstanbul Bölge Adliye Başsavcısı Turan Çolakkadı'nın yanı sıra, Şişli Belediye Başkanı ve Beyoğlu Belediye Başkanı da katıldı.

Kısa bir konuşma yapan Salihoğlu, yeni yılın hayırlar, sağlık, ülkemize de ferahlık, barış ve güzel günler getirmesini diledi.

ŞEHİT SAVCI KİRAZ'IN DİKTİĞİ ELBİSEYLE KATILDI

Etkinliğe, geçen yıl nisan ayında adliyede gerçekleşen terör saldırısında şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın babası Hakkı Kiraz da katıldı. Savcı ve hakimlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kiraz'ın üzerindeki takım elbiseyi, oğlu Mehmet Selim Kiraz'ın, stajyer savcıyken dikip babasına hediye ettiği öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ve belediye başkanları İnönü ile Demircan, önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak, 'in İstanbul fotoğraflarının yer aldığı serginin önünde fotoğraf çektirdi.

Hayri İnönü, serginin düzenlenmesine katkısı olan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'a teşekkür ederek, "Çok güzel bir sergi hazırlamışlar. Bizi bir araya getirdi. Aslında Ara Güler bizi bir araya getirdi, biz ayrı değiliz zaten, komşuyuz. Uzun zamandan beri de hem bir bakıma mesai arkadaşıyız hem de iyi tanışıyoruz" dedi.

İnönü, bu yılın yıl bir önceki yıla göre barış ve şans açısından, herkes için daha iyi geçmesini de temenni etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Adliyesi'nde "yeni yıl" töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN