Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"PKK'nın lojistik merkezi gibiler"

Giriş Tarihi: 7.1.2016
PKK'nın lojistik merkezi gibiler
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün ATO Congresium'da düzenlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi 2016 ve Sonrası Projelerinin Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Davutoğlu burada HDP'li belediyelerle ilgili kendisine sunulan rapora ilişkin şunları söyledi:

YARISI KASADA: Türkiye ortalaması yüzde 66.7 iken Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin gelirinin yüzde 96.7'si merkezi yönetimden. Gelirinin giderini karşılama oranı yüzde 217.7. Yani yarısından fazlası harcanmıyor. Giderinin yüzde 62.6'sı personele. Oradan nerelere gittiğini siz tahmin edebilirsiniz.

HESABINI VERECEKLER: Özerklik diyorsun, bunun bölgeyi geliştireceğini iddia ediyorsun ama sana vatandaşa harca diye emanet edilen paraları yatırımdan başka her şeye harcıyorsun? Vatandaş temiz sokak, cadde, tarihi eserlerin restorasyonunu, içme suyu, kanalizasyon bekliyor. Bu beyefendiler ise barikat kuruyor. Bunların derdi imar etmek, bölge insanımızı mutlu yaşatmak, çivi çakmak, milli eser ortaya koymak değil. Varsa yoksa ideoloji, yalan, kara propaganda ve terör. Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş makinesi bunlardan. Terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışan bu belediyelerin yöneticileri bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecek.

'İhanetin hesabını verecekler'


NUH BİR SEMBOL:
(Ordulu şehit Nuh Özdemir) Nuh'un şahadeti ve Nuh ile birlikte efsaneleşen güvenlik güçlerimizin fedakârlıkları hiçbir zaman ruhumuzdan, gönlümüzden ırak olmayacak. Nuh bir sembol. Bütün kahraman güvenlik görevlilerimizin alınlarından öpüyorum, Allah gazalarını muzaffer eylesin.

VEBALİ ULUSLARARASI TOPLUMUN

"Sahile çoğu çocuk 36 ceset vurdu. Ama dünya suskun, bu manzaraları sadece gazete manşetlerine yansıyan fotoğraflarıyla anıyor. Aylan bebeğin fotoğrafı gibi. 36 cesedin vebali, bu trajedi karşısında sessiz kalan BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere uluslararası toplumdur. Bunun vebali başta Rusya olmak üzere Suriye konusundaki her kararı veto eden zihniyettir."

ABD'Lİ KOMUTAN ÇANKAYA'DA

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph F. Dunford dün iki kritik ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Anıtkabir'i ziyaret eden Dunford, daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile bir araya geldi. Dunford daha sonra Çankaya Köşkü'nde Başbakan Davutoğlu ile görüştü. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD'li komutana PYD'den duyulan rahatsızlık net şekilde anlatıldı. PYD'nin Suriye'deki demografik yapıyı bozduğu ve Türkiye'nin bundan zarar gördüğü belirtildi. Sınır güvenliği için de 98 kilometrelik Mare Hattı'nın temizlenmesinin önemine dikkat çekildi.

Başbakan Davutoğlu'ndan yeni anayasa açıklaması


DAVUTOĞLU: 3 PARTİ 3 KONUDA UZLAŞTIK

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa ve Meclis İçtüzüğü konularında CHP ve MHP liderleriyle yaptığı görüş alışverişinin ardından dün de TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bir araya geldi. Yaklaşık 1 saat 10 dakika sürerken, görüşmenin ardından açıklama yapan Davutoğlu şunları söyledi:

3 KONUDA MUTABIKIZ:
Kılıçdaroğlu ile 3 konuda mutabakata vardık; 12 Eylül Anayasası'nı kaldırmak için birlikte çalışma, Meclis'in daha etkin ve süratli aynı zamanda denetime açık şekilde iç tüzük reformlarının yapılması ve vize muafiyeti başta olmak üzere AB reformlarında işbirliği yapma konusunda anlaştık. Ardından Sayın Bahçeli ile görüşmede de bu konularda mutabık kaldık. Şu anda 3 siyasi parti bu 3 konuda anlaşmış durumdadır.

HDP'Yİ ZORLA SOKMAYIZ:
3 parti olarak da bir araya gelebiliriz. HDP de yaptıkları sorumsuz açıklamalardan memnun değildir. Biz HDP'yi zorla anayasa komisyonuna sokacak değiliz. Kimsenin milletvekili zırhının ardına sığınarak, bir toplumun kaderini yok sayacak uygulamalar içerisine girmesine izin vermeyiz.

GÖREV MECLİS'İN:
Şimdi artık görev Meclis'in görevidir. TBMM Başkanı ile yaptığım görüşmede, hususları aktardım. Sürecin işlemesi için TBMM Başkanı'nın devreye girmesi ve çağrı yapmasının uygun olacağını kendilerine arz ettim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"PKK'nın lojistik merkezi gibiler"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN