Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki hain nın ortaya çıktı

'ın ilçesinde 1 polisin şehit olduğu, 1'i çocuk 5 kişinin hayatını kaybettiği bombalı nın ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19.1.2016 13:25

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, olayın ardından telsizden yla ilgili bilgi veren 'lı teröristler daha sonra birbirlerini "elinize sağlık" diyerek tebrik etti. "Özür dilenmesinin örgütün mantığına ters olduğunu ve bu durumun alt kademedeki (sözde) lider kesiminde çok sıkıntı yarattığını" telsizden ileten teröristlerin, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan bombalı saldırının "Van'daki arkadaşlarının öldürülmesinden sonra en üst seviyeden gelen talimatla planlanarak yapıldığını, niye özür dilendiğini anlamadıklarını" söylediği belirlendi.

"ÇINAR HALKINDAN PKK'YA DESTEK YOK"

"Çınar halkının bugüne kadar örgüte hiç destek vermediğini" konuşan teröristlerin, "Bunu çoktan hak ettikleri, halka karşı yumuşama eğilimi gösterdikleri takdirde bir daha sözlerini dinletemeyecekleri, Cizre'deki direnişin Silopi'ye oranla bu kadar süre devam etmesinin en büyük nedeninin ilçe halkının kendilerinden korkmalarından kaynaklandığı" yönünde görüş bildirdikleri ortaya çıktı.

Teröristlerdeki genel inanışın, "Halk korkmaz ise devlete kucak açar" düşüncesi olduğunu ortaya koyan görüşmelerde, "Özür dilenmesinin örgütü ilerde çok yansımaları olacak büyük bir sıkıntıya soktuğu" ifadeleri tespit edildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çınar'daki hain saldırının telsiz konuşmaları ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN