Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan Medya'dan yeni algı operasyonu

Doğan Medya'nın algı operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. CNN Türk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kendisi için "dikdatör bozuntusu" ifadesi üzerine "Cumhurbaşkanına hakaret" ten tazminat davası açması haberini "Diktatör Yargıda" olarak verdi. Haberin alt yazısı olarak "Diktatör Yargıda" ifadesini seçen CNN Türk, Erdoğan hakkındaki algı operasyonlarına devam etti.

Giriş Tarihi: 19.1.2016 11:17 Güncelleme Tarihi: 25.1.2016 05:59
Doğan Medya'dan yeni algı operasyonu
ALT YAZIYLA ALGI OPERASYONU

CNN Türk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kendisi için sarf ettiği 'diktatör bozuntusu' ifadeleri nedeniyle tazminat davası açmasını, izleyenlerine "Dikdatör Yargıda" olarak sundu. Televizyon, sabah saatlerinde yayınladığı "Güne Merhaba" programında verdiği alt yazıyla bariz bir şekilde algı oluşturma çabasına girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun CHP 35. Olağan Kurultayı'ndaki kendisi hakkında "Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor" sözleri üzerine avukatları aracılığıyla suç duyurunda bulunmuş, ayırca Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin TL manevi tazminat talebinde bulunmuştu.

Doğan Medya'dan yeni algı operasyonu

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu CHP Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, akademisyenlerin gözaltına alınmasıyla ilgili, "Bir diktatör bozuntusunun talimatıyla bu ülkenin akademisyenleri gözaltına alınıyor" demiş ve CHP liderinin sözleri üzerine AK Partililer kurultay salonunu terk etmişti. Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etmişti "Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Ya adam gibi tarafsızlığını korur saygı görürsün ya da tarafsızlığını korumazsan sana her gün namus ve şerefi hatırlatırım. Soruyorum sen namus ve şereften ne anlıyorsun? "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan Medya'dan yeni algı operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN