Teröre inat yeniden

Teröre inat yeniden

Yasağın kalkmasıyla Silopi'de tahribat ortaya çıktı. Halkın dönmeye başladığı ilçede, bankalarda kuyruk, yollarda trafik oluştu, esnaf temizliğe başladı. Silopi, yeniden hayata tutunmaya çalışıyor

Şırnak Silopi'de 14 Aralık'ta başlayan 24 saatlik sokağa çıkma yasağı, sadece 18.00-05.00 arası geçerli olmak üzere dün 05.00'ten itibaren kaldırıldı. Yasaksız ilk sabahla birlikte, teröristlerin ilçeye verdiği tahribat da ortaya çıktı. Evler, sokaklar, dükkânlar ve camilerdeki hasar dikkat çekti. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen halk geri dönmeye, esnaf dükkânını temizlemeye başladı. Yasağın sürdüğü 36 günde 140 teröristin öldürüldüğü ilçede, operasyonlar sonrası kamu düzeni de yeniden sağlandı.

SİLOPİ'DE TAHRİBAT ORTAYA ÇIKTI!

KAMU DÜZENİ SAĞLANDI
Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Silopi'de kamu düzeninin sağlandığını, hendek ve barikatların kaldırıldığını duyurdu. Vali Su, vatandaşların evlerde olabilecek olası tuzaklara karşı dikkatli olmalarını istedi. Şu ana kadar Silopi'de 2 bin 750 hastaya müdahale edildiğini belirten Su, acil serviste 8 bin 650 hasta tedavisinin yapıldığını söyledi.

YASAĞIN ARDINDAN SİLOPİ

CAMİYİ BİLE HEDEF YAPTILAR
Şırnak Silopi'de sokağa çıkma yasağının dün saat 05.00 itibarıyla kaldırılmasının ardından terör örgütü PKK'nın ilçeye verdiği zarar ortaya çıktı; Altyapının zarar gördüğü, teröristlerin bir evden diğer eve geçiş sağlamak amacıyla duvarları deldiği görüldü. Cudi Mahallesi'ndeki Firdevs Camisi'nin de hasar nedeniyle ibadet yapılamayacak duruma geldiği görüldü.

BİLANÇO AĞIR OLDU
14 Aralık'ta başlayan ve bugüne kadar 140 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlarda 800 bomba düzeneği imha edildi, 535 hendek ve barikat kaldırıldı. 80 bin nüfusa sahip ilçede 62 bin 400 kişinin terörden etkilendiği öğrenildi. 30 bin kişi ise terörden kaçarak daha güvenli yerlere gitmek zorunda kaldı. 3 bin esnafın olumsuz etkilendiği terör saldırılarında şu ana kadar 1 sivil hayatını kaybetti.

ÖRGÜT İÇİNDE İNFAZ BAŞLADI
Güvenlik kaynaklarınca hazırlanan istihbarat raporuna göre örgüt içi infazlar hızlandı. 15 Ocak'ta Siirt, Ulus Mahallesi'nde yaşanan çatışmalarda yaralanan 2 terörist, çatışma bölgesinden çıkamayacakları endişesiyle arkadaşları tarafından infaz edildi. Cesetler de Sakarya Mahallesi Sakıp Beyko Caddesi 503 Sokak'ta bırakıldı.

40 TERÖRİST KAÇTI
Rapora göre, infazlar nedeniyle 40 teröristin, silahlarını bırakarak kaçtığı ve halkın arasına karıştığı tespit edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre inat yeniden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN