Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Türkiye'ye karşı saldırılarını durdurmalı, özerklikten vazgeçmeli

() Komisyonu'nun Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi , 'nın saldırılarının sona ermesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 21.1.2016 15:16 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 15:16
AB: PKK Türkiye'ye karşı saldırılarını durdurmalı, özerklikten vazgeçmeli
Hahn, 'nda (AP) düzenlenen "Güneydoğu'daki Durum" başlıklı oturumda konuştu.'nın 2002'den bu yana 'nin yaptırım listesinde olduğunun altını çizen Hahn, örgütün 2015'te alınan kararla hâlâ aynı listede yer almaya devam ettiğini ve gelecekte de yer almaya devam edeceğini dile getirdi.

Hahn, "PKK Türkiye'ye karşı saldırılarını durdurmalı, güneydoğudaki bölgelerde özerklik ilan etmekten vazgeçmeli" ifadelerini kullanırken, PKK tehdidini çok ciddiye aldıklarına da vurgu yaptı.

Bu yaşananlar nedeniyle "barış sürecinin ve diyaloğun sekteye uğramaması gerektiğini" dile getiren Hahn, Türkiye'nin kendini savunma hakkını kullanırken demokratik kazanımlara dikkat etmesinin önemini ifade etti.

Hahn, "çözüm sürecinin acilen yeniden ele alınması ve son iki yılda kaydedilen ilerlemenin zarar görmemesi" çağrısında bulunarak, "Çözüm süreci, onlarca cana mal olan sorunun en iyi çözümü" yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB: PKK Türkiye'ye karşı saldırılarını durdurmalı, özerklikten vazgeçmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN