Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ler 'da

'ın ilçesinde, terör örgütü mensuplarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda ler de görev yapıyor

Giriş Tarihi: 21.1.2016 19:12
Kadın askerler Sur'da
'da 28 Kasım'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit olduğu saldırının ardından başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Sokağa çıkma yasağı uygulamasına devam edilen Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde yoğunlaşan operasyonlarda, söz konusu mahallelerin büyük bölümü lerden arındırıldı. Jandarma ve polis ekiplerince 50 günü aşkın zamandır yürütülen operasyonlara ler de destek veriyor.

Terörist saldırılar ev, iş yeri, cami ve okulları kullanılamaz hale getirdi

Terörist saldırıların ilçede oluşturduğu tahribatı görüntülendi.

Çok sayıda ev ve iş yerinin tahrip olduğu saldırılarda cami ile okulların büyük bölümünün kullanılamaz hale geldiği görülürken, teröristlerin tuzakladığı patlayıcıları infilak etmesi sonucu yıkılan yapılar, saldırıların şiddetini gözler önüne serdi.

Vatandaşların güvenlik gerekçesiyle terk etmek zorunda kaldığı evleri kullanan teröristlerin, duvarlarını deldikleri evleri kaçmak için geçit olarak kullandığı tespit edildi.

ler kapatılıyor

Teröristlerden temizlenen mahallelerde teröristlerce kurulan barikatlar güvenlik güçlerince iş makinelerinin yardımı ile kaldırılırken, hendekler de kapatılıyor.

Terör örgütü üyelerinden arındırılan bölgelerde güvenlik güçlerince 24 saat cansiparane nöbet tutuluyor. Dondurucu soğuğa rağmen güvenlik güçleri vatandaşların can güvenliği için terörle mücadeleyi sürdürüyor.

lardan barikat yapmışlar

Operasyonların yoğunlaştığı Fatihpaşa ve Savaş mahallelerinde teröristlerin karargah gibi kullandıktan sonra saldırıları sonucu kullanılamaz hale getirdikleri tarihi Fatihpaşa Camii'nin de bulunduğu Fatihpaşa Mahallesinin büyük oranda teröristlerden temizlendiği öğrenildi.

Terör örgütü üyelerinin Fatihpaşa Camii girişine kurdukları barikatlarda tabutları kullanması da dikkati çekti. Roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırılarda caminin çevresindeki yapılar da kullanılamaz hale geldi.

Kurşunlu ve Nasuhpaşa camileri ile bölgedeki ev ve okullara da saldırılarda bulunan teröristlerin, molozları da barikat olarak kullandıkları gözlendi.

Bazı binalara güvenlik güçlerince yazılan "Kürt-Türk kardeştir" yazısı da objektiflere yansıdı.El yapımı bombayı tuzaklamak için tüp kullanmışlar

Teröristlerin tuzakladıkları patlayıcılarda kullandıkları tüpler de görüntülendi.

Güvenlik güçleri teröristlerden arındırılan mahallelerdeki ev ve iş yerleri ile cadde ve sokaklarda tuzaklanan patlayıcıları imha ediyor.

"Kalbimiz, dualarımız, ruhumuz seninle"


İlçede terörle mücadelesini sürdüren ekiplere vatandaşlar da büyük destek veriyor.

Terör mağduru vatandaşlara her türlü desteği sunan asker ve polislere, aileleri de evlerinde hazırladıkları ve üzerlerine "kalbimiz, ruhumuz, dualarımız sizinle" yazılı notları iliştirdikleri yemekleri göndererek, yürüttükleri mücadelede onların yanlarında olduklarını gösteriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın askerler Sur'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN