Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kongresinde şaşırtan görüntüler

’nin ikinci olağan kongresi için Ankara’daki Ahmet Taner Kışlalı spor salonunda polis yoğun güvenlik önlemi aldı.Kongre’de en başta yer alan lideri Kılıçdaroğlu’nun çelengi, PKK marşı, öldürülen PKK’lı yöneticilerin resimleri dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 24.1.2016 15:56 Güncelleme Tarihi: 24.1.2016 16:03
HDP kongresinde şaşırtan görüntüler

DEV ÖCALAN POSTERİ
Salonun önündeki cadde trafiğe kapatılırken, yayalar da kontrol edilerek alındı. Ancak polisin etrafta aldığı güvenlik önlemlerine güvenmeyen 'liler, kendileri ayrıca güvenlik önlemi aldı. Salonda bulunan dev ekranda Öcalan'ın görüntüsü olması dikkat çekti. Abdullah Öcalan fotoğrafı salonda sabit olarak yer almadı. Ancak zaman zaman, sol köşesinde Türk bayrağının olduğu dev ekranın ortasında Öcalan portresi yayınlandı.

KILIÇDAROĞLU ÇELENK GÖNDERDİ

Salon girişinde en dikkat çekici süslemelerden biri de Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gönderilmiş çelenk oldu. PKK vahşetini görmezden gelen ve güvenlik güçlerine katil diyen ihanet bildirisine destek çıkan Kılıçdaroğlu, hendekçi PKK'lıları "arkadaşlar" şeklinde hitap etmişti. Kandil'deki PKK'lı yöneticiler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "diktatör bozuntusu" hakaretinde bulunan Kılıçdaroğlu'nu destekleyen açıklamalarda bulunmuştu. PKK-CHP yakınlaşmasından sonra bu çelengin ilk sıraya konulması dikkat çekici bulundu.


FRANSA'DA ÖLEN ÜÇ PKK'LI KADININ DA POSTERİ DUVARDA

Öcalan fotoğrafının asılmadığı salonda, Fransa'da öldürülen, aralarında Sakine Cansız'ın da olduğu üç PKK'lı kadının fotoğrafı yer aldı. Yine Ankara ve Suruç saldırısında ölen genç ve kadınların fotoğrafları da salona asılmıştı. Aralarında en çok dikkat çekenler biri de Ankara saldırısında ölen Meryem Ana'nın fotoğrafı idi.
ANADOLU AJANSI MUHABİRİ HDP KONGRESİ'NDEN ATILDI

HDP Kongresi'nin hemen başında, basına ayrılan bölümde bir de olay yaşandı. Kongre'de"demokrasi mücadelesinde ölenler" için yapılan saygı duruşu sırasında, tribünlerden"Kürdistan faşizme mezar olacak" sloganları atıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP kongresinde şaşırtan görüntüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN