Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu da HDP terörü

Giriş Tarihi: 25.1.2016
Bu da HDP terörü
Terör saldırılarının gölgesinde kongreye giden HDP, bir ilke imza attı. HDP dün yaptığı kongreye; aralarında Sabah, Takvim ve aHaber'in bulunduğu bazı basın-yayın kuruluşlarını almadı, bazılarına da zorluk çıkardı. Ambargo listesinde, Yeni Şafak, Star, Akşam, Güneş ve Yeni Akit gazeteleri, Kanal 24 ve bazı internet sitelerinin mensupları da yer aldı. HDP bununla da kalmadı. Seçimlerde "Türkiye partisi" olma sözü veren HDP, kongre için AK Parti, MHP, BBP ve Vatan Partisi'ne de davet göndermedi. Dünkü kongrede de adeta terör estirildi. Kongrenin hemen başında basına ayrılan bölümde yaşanan olay da bunu ortaya koydu. Kongrede, "demokrasi mücadelesinde ölenler" için saygı duruşu sırasında, tribünlerden sloganlar atıldı. Bu sırada basın bölümünde yer alan Anadolu Ajansı foto muhabirinin küfür ettiği iddia edildi. Tribünlerden muhabire tepki gelince, muhabir, görevliler eşliğinde salondan çıkartıldı.

BASINDAN HDP'YE SERT TEPKİ

DEMİRTAŞ, ÖZ YÖNETİM İSTEDİ

HDP Genel Başkanı Demirtaş, konuşmasında toplumun bölünmesini engelleyecek bir demokratik model sunduklarını iddia ederek, öz yönetimi savundu. Skandalların yaşandığı kongrede Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ yeniden eş genel başkanlığa seçildi. Parti Meclisi'nde, eski üyelerden 24 isim yerini korumayı başarırken, 76 yeni isim görevlendirildi.

TERÖRİSTLERE 'ŞEHİT' DEDİ
HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ konuşmasına Abdullah Öcalan'ın 2014'te gönderdiği mesajı okuyarak başladı. Yüksekdağ, şunları söyledi: "Türkiye halklarına dayatılan yönetim biçimi bir yazgı değildir, kader değildir. (...) Türkiye'de bir demokratik cumhuriyet anlayışına dayanan yeni demokratik bir modelin kurulması ve inşa edilmesi, savaşa, ölüme, kana ve istikrarsızlığa boğulmuş bütün Ortadoğu ve Mezopotamya toprakları üzerinde en demokratik ve güzel model olacaktır. Türkiye'de inşa edilecek bir demokratik cumhuriyet ve demokratik ulus modeli bütün bir bölgede ve Türkiye'de yeni bir yaşamın, insanlıktan yana yeni bir kapının açılması anlamına, başlaması anlamına gelir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu da HDP terörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN