Ambulans yalanı, örgüt propagandası

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Ambulans yalanı, örgüt propagandası

Cizre'de yaralı teröristlere "ambulans gönderilmediği" iddiasına 112 yanıt verdi: 2 ambulans, örgütün döşediği patlayıcılar ve ateş açılması nedeniyle 2 gündür eve 600 metre mesafede bekliyor

Terör örgütü ve siyasi uzantısının Cudi Mahallesi'ndeki evin bodrum katında yaralılar olduğu ve kasıtlı olarak müdahale edilmediği yönündeki iddialara 112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Merkezi yanıt verdi. Buna göre yaklaşık 600 metre mesafedeki Nusaybin-İdil yol ayrımında beklemeyi sürdüren sağlık görevlileri yaralıların güvenli bölgeye getirilmesini istedi. Buna karşın, görüşülen kişilerin, yaralıların güvenli bölgeye getirilmesi konusunda hâlâ olumlu yanıt vermediği belirtildi.

MEHMETÇİK'E SIĞINDILAR

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da açıklama yaptı. Yaralıların alınmadığı iddiasını değerlendiren Müezzinoğlu, "24 saat, dört gündür 84. kavşakta nöbet tutan iki ambulansımız var. İyi niyet olsa, bizim de sabah komuta merkezimizle görüştüğümüzde yaklaşık 400-500 metre gibi bir mesafe, yaralıyı oradan oraya getirebilirler ama dört gündür niyet yaralı değil. Niyet yaralı üzerinden kamuoyu algısı yürütmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ambulans yalanı, örgüt propagandası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN