Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu sabah namazını 'de kıldı

Sabah saatlerinde temaslarda bulunmak üzere 'a giden Başbakan , ziyaretinin ilk gününde yaptı. Sabah namazını 'de kılan Davutoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Kabe'de umre tavafı ile Merve ve Safa tepeleri arasında umre sa'yi gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 29.1.2016 12:09 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 13:54
Davutoğlu sabah namazını Kabe'de kıldı
Başbakan , ziyaretinin ilk gününde yaptı.Davutoğlu, gece saatlerinde geldiği Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde, Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Konukevi'nde ihrama girerek, karayoluyla Mekke'ye geçti.

Davutoğlu, Mescid-i Haram'ın yanında yer alan Kraliyet Konukevi'nde bir süre dinlendikten sonra 'ye geçti. Sabah namazını Kabe'de kılan Davutoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Kabe'de umre tavafı ile Merve ve Safa tepeleri arasında umre sa'yi gerçekleştirdi.

Başbakan Davutoğlu ile Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Lütfi Elvan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bazı milletvekilleri de umre yaptı.

Umre tavafı ile Merve ve Safa tepeleri arasındaki umre sa'yi sırasında Türk ve yabancı Müslümanların yoğun ilgi gösterdiği Başbakan Davutoğlu ve bakanlar, bu kişileri el sallayarak selamladı.Umre yapan Başbakan Davutoğlu, daha sonra Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçti.

Başbakan Davutoğlu, bugün Mekke'de temaslarını sürdürecek, yarın da beraberindekilerle Medine'ye geçerek, Hazreti Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi'yi de ziyaret edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu sabah namazını Kabe'de kıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN