Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya sonuçlarına katlanır

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şili yolculuğu öncesi açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 30.1.2016 19:16 Güncelleme Tarihi: 30.1.2016 22:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya sonuçlarına katlanır

Konuşmadan satırbaşları;

2006 başlattığımız Latin Amerika'ya açılım politikamız geldiğimiz nokta itibariyle olgunluğa erişmiş durumdadır. Bölge ülkelerinden 250 civarında öğrenciye lisans, yüksek lisans ve doktora imkanı sunuyoruz. Amacımız bölgedeki köklü ortaklarımız işbirliğini geliştirmek ve temaslarımız artırmaktır - Önümüzdeki dönemde ziyaretlerimiz devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya sonuçlarına katlanır


RUS UÇAĞININ SINIR İHLALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Dün öğle saatlerinde (Rusya) Hava Kuvvetleri'ne ait olduğu tespit edilen bir savaş uçağı, bizim hava sahamızı ihlal etti. İngilizce ve Rusça olarak tüm ikazlara rağmen gerçekleşen bu ihlali Rusya'nın bölgedeki krizi tırmandırma çabasının bir sonucu olarak görüyoruz. İhlal edilen hava sahası aynı zamanda NATO hava sahası olduğu için konu NATO'nun da takibindedir. Zaten bizden önce NATO bu tespiti yapmış bulunuyor. Rusya, Türkiye'nin egemenlik haklarına yönelik bu ihlallerine devam etmesi halinde sonuçlarına katlanmak mecburiyetinde kalacaktır."

ERDOĞAN AÇIKLADI! İŞTE RUSYA'NIN PKK İLE İŞBİRLİĞİ

SİVİL HEDEFLERE YÖNELİK SALDIRILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye'nin sınırımıza yakın bölgelerindeki sivil hedeflere yönelik saldırılar bizde endişe meydana getirmektedir. Rusya'nın bölgedeki operasyonlarının terörle mücadeleyle hiçbir ilgisinin olmadığı, tamamen Suriye rejimini ayakta tutma çabasına dönüştüğü açıktır. Bu saldırıların DAEŞ'le yakından uzaktan alakası yoktur. DAEŞ mevzilerine yönelik herhangi bir adım söz konusu değildir."

CENEVRE'DEKİ SURİYE GÖRÜŞMELERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her şeyden önce Türkiye'nin tavrı bir defa bir terör örgütüyle biz masaya oturup da kalkıp bir barış görüşmesini yapamayız. PYD bir terör örgütüdür, biz bunu defaatle taraflara söyledik. Biz bir terör örgütüyle neyi konuşacağız? Yani kalkıp da terör örgütüyle eğer biz bunu konuşacaksak o zaman bu teklifi getirenler DAEŞ'le de masaya otursunlar. Acaba DAEŞ'le masaya oturabilirler mi, buna normal bakılabilir mi? Bakılamaz. O nasıl normal değilse aynı şekilde böyle bir terör örgütüyle de bizim masaya oturmamız asla mümkün değildir."

TÜRKMENLERİNE AİT KÖYLER VURULMUŞTUR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bölgede birçok Bayırbucak Türkmenlerine ait köyler vurulmuştur ve vurulmaya devam ediyor. Üç bin kişi şu anda bizim tarafımıza geçiyor. Şu anda planlamaları yapıldı, yerleşimleri de bir taraftan sağlanıyor. Bununla ilgili olarak her türlü tedbirimizi aldık. Özellikle şu anda Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan'ın AFAD'la birlikte orada yapılan çalışmalarda gelen bütün soydaşlarımızı, mültecileri de yine bu kamplarda ağırlamanın hazırlığı içerisindeyiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya sonuçlarına katlanır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN