Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sağlıkçıları öldüreceğiz"

Cizre'de, yaralı vatandaşlara müdahale edilmediğini iddia eden HDP'nin yalanı ortaya çıktı! Bahsedilen bodrumlarda teröristler kalıyor ve "sağlıkçıları öldüreceğiz" tehditleriyle ambulanslar yağmalanıyor

Giriş Tarihi: 31.1.2016 09:08 Güncelleme Tarihi: 31.1.2016 12:38
Sağlıkçıları öldüreceğiz
Şırnak Cizre'de HDP'lilerin içerisinde yaralıların olduğunu iddia ettiği Bostancı Caddesi 23 numaradaki binada, PKK'nın Kandil'den gelen sözde yönetici kadrosunun olduğu ortaya çıktı. İki sniper ve 50'ye yakın teröristin bulunduğu alanda, yaralı sivil vatandaşların bulunmadığı belirlendi.

ANONSLARA CEVAP VERİLMEDİ

Yardım çağrılarının altında, gelen ambulanslara el konularak yaralı teröristler için içerisindeki tıbbi malzemeleri ele geçirme planı yatıyor. Güvenlik güçlerinin "Yaralınız varsa açık alana bırakın biz alalım" anonslarına ise PKK'lılar cevap vermemiş. Güvenlik güçleri, binaların etrafını ablukaya almış durumda.

KARAYILAN'IN BAŞI SIKIŞTI


2 AY ÖNCE KİMSE YOKMUŞ

Bostancı Caddesi sakinleri, 2 ay önce yakınlarının yanlarına taşınmışlar. Görgü tanıkları ise 2 ay öncesine kadar o binalarda yaşayan kimseleri görmediklerini söylediler. Güvenlik güçlerine göre bu binalardaki teröristler temizlendiğinde Cizre terörden tamamen arınmış olacak.

AMBULANS ÇAĞIRIP YAĞMALAMIŞLARDI

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, 11 Eylül 2015 tarihinde, asılsız ihbarda bulunan terör örgütü üyeleri, belirtilen adrese giden ambulansı yağmalayarak sağlık görevlilerini ölümle tehdit etmişti. Terör örgütü üyeleri, 112 Acil Servise epilepsi vakası ihbarında bulunarak ambulans talep etmiş, yola çıkan sağlık ekibi Nusaybin Caddesi üzerindeyken otogar mevkisinde çöp konteynerleri ile kapatılan barikatlarla karşılaşmıştı.

'SAĞLIKÇILARI ÖLDÜRECEĞİZ'

Yüzü maskeli PKK'lı hainler "Bir daha bu mahalleye sakın gelmeyin. Ne olursa olsun artık tüm sağlıkçıları öldüreceğiz, ambulansları teker teker tarayacağız. Devletin araçlarını yağmalayacağız ve sizleri burada barındırmayacağız" şeklinde tehdit ettikten ambulansları yağmalayıp kaçmıştı.

CİZRE'DE SIRP SNİPER

Şırnak Cizre'de süren operasyonlarda bir Sırp uyruklu keskin nişancı yakalandı. Cizre'de 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 48'inci gününde devam ediyor. Operasyonların aralıksız sürdüğü ilçede, bugün bir Sırp uyruklu keskin nişancı yakalandı. Sırp keskin nişancı, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

AMAÇ TIBBİ MALZEMELER

Özellikle HDP'liler sürekli "yaralılar var" yaygarası yaparak o caddeye ambulans gitmesini istedi. Oysa gerçek çok farklı. İstihbarat birimlerine göre o evlerde yaralı vatandaş yok. Yaralı olan teröristler var. PKK'lı teröristler burada ambulanslara tuzak kurarak içerisindeki tıbbı malzemeleri ele geçirmek ve yaralılarını tedavi etmek istiyor.

YARALI VARSA AÇIĞA BIRAKIN

Sosyal medyayı HDP aracılığıyla kullanan PKK, yaralı vatandaşlara yardım edilmediği yalanını gündemde tutmaya çalışıyor. Güvenlik güçleri o iddia edilen binaların önüne gelerek "Yaralınız varsa açık alana bırakın biz alalım" anonsuna yaptılar. Ancak PKK'lılardan hiçbir hamle gelmedi. Bu da örgütün yalanını ortaya çıkardı.

SARIYILDIZ'A ÖZEL GÖREV!

HDP, Cizre'nin terörden arınmasını engellemek için Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ı özel olarak görevlendirdi. Oradaki PKK'nın lider kadrosunun ele geçirilmemesi için Sarıyıldız canla başla uğraşarak adeta kendini siper etti. HDP'li Sarıyıldız, Cizre'de sürekli yalan yanlış bilgiler vererek provokasyon yapmaya çalışıyor.


(Faysal Sarıyıldız)

Kaynak: Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sağlıkçıları öldüreceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN