Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiliği: lar için gitti ama...

Giriş Tarihi: 31.1.2016 10:35 Güncelleme Tarihi: 31.1.2016 11:41
Şırnak Valiliği: Yaralılar için ambulans gitti ama...

Valiliği, İlçesi'nde ların bulunduğu evin yakınlarına kadar 10 ile hasta nakil araçları gönderildiğini ancak saatlerce beklemelerine rağmen gelen olmadığını açıkladı.

Şırnak Valiliği, sokağa çıkma yasağı süren Cizre İlçesi'nde bodrum katında yaralıların bulunduğu belirtilen evin yakınlarına kadar bugün sağlık sağlık ekipleri gönderildiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz ilçesinde vatandaşlarımıza yönelik sağlık hizmetleri 112 acil servis ve diğer sağlık birimlerince özenle ve aralıksız yürütülmektedir. Bölgede terör örgütü ile mücadele esnasında bölücü terör örgütünün yaptığı patlayıcı tuzaklı barikatlar, hendekler ile larımız ve sağlık görevlilerimize yönelik silahlı saldırılar, sağlık hizmetlerinde personel ve ekipmanımıza büyük zorluklar yaşatmasına rağmen, sağlık ekiplerimiz büyük bir gayretle görevlerini yerine getirmektedirler.


Bu bağlamda; güvenlik kuvvetlerimizin terörle mücadeleye yoğun bir şekilde devam etmesine rağmen, bölgede bir evin bodrumunda bulunduğu iddia edilen yaralılarla ilgili olarak, yaralıların yanından aradığını iddia eden ve ambulansların gelmesi halinde bulundukları bodrumdan çıkarak ambulanslara geleceklerini ifade eden kişinin talebi üzerine, bahse konu yerin yakınına kadar 10 ambulansın yanı sıra Cizre ve Şırnak Belediyelerine ait 2 hasta nakil aracı gönderilmiş, gelmeleri halinde kendilerinin sağlıklı bir şekilde hastaneye intikal ettirilecekleri söylenmiş ancak önceki günlerde olduğu gibi saatlerce beklenmesine rağmen gelmemişlerdir. Konu ile ilgili her türlü çalışma yapılmış ancak iddia edilen yaralılardan olumlu bir cevap alınamamıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak Valiliği: Yaralılar için ambulans gitti ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN