Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Eroğlu'dan '' açıklaması

, 'da katliamı yapıldığı iddiasını yanıtladı.Eroğlu, kesilen her bir ağacın yerine 20 ağaç dikmeye hazır olduklarını, Yassıada'nın Demokrasi Adası olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 6.2.2016 15:27 Güncelleme Tarihi: 6.2.2016 15:32
Bakan Eroğlu'dan 'Yassıada' açıklaması

"ŞİMDİ RANT DEĞİL, HİZMET VAR"

Gazetecilerin 'da devam eden Demokrasi Adası çalışmaları sırasında ların kesildiği yönündeki sorusunu cevaplandıran Bakan Eroğlu, şunları söyledi:

"Aydın'da bir şehir ormanı katledildi, ona sesinizi çıkarmıyorsunuz. Orada kesilen 3-5 tane ağaç ama orası Demokrasi Adası olacak. Bakın biz İstanbul'u dünyanın kongre merkezi geline getirmek istiyoruz. Orası bir kongre merkezi olacak, gerçekten de ihtiyaç var. İstanbul'a eskiden kimse gelmiyordu. Haliç'in kokusundan, susuzluktan kimse gelmiyordu ama şu an İstanbul, dünyada görülmesi arzulanan ilk beş yer arasına girdi. Ben kestiklerini falan duymadım ama bir ağaç keserlerse, 20 ağaç dikeriz. Bunun sözünü veriyorum. 18 milyon fidan dikerek, İstanbul'u yemyeşil yaptık. Biz de bir ağaç kesmişsek, yerine 5 ağaç dikme mecburiyeti var. Eski ve yeni fotoğraflara bir bakın. Merak etmeyin, bizde rant falan yok. Rant olsaydı, zaten bunlar yapılamazdı. Bakın bunu net olarak söylüyorum, rant eski Türkiye'de vardı. Eski Türkiye'de faiz lobisinin rantı vardı. Toplanan vergilerin yüzde 86'sı faiz olarak ödeniyordu. Yılda 60 milyar lira faiz lobisine gidiyordu. İhale lobisi ve ilaç lobisinin rantlarını kestik. Şimdi rant değil, hizmet var. Bizde rant yoktur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu'dan 'Yassıada' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN