Türkiye'nin en iyi haber sitesi

a uluslararası zirve

Giriş Tarihi: 7.2.2016 05:15 Güncelleme Tarihi: 7.2.2016 07:10
Siber suçlara uluslararası zirve

Son dönemde artan ""a karşı Emniyet Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen ve İnterpol'den uzmanların katılacağı Siber Suçlar Çalıştayı başlıyor.

Türkiye, son dönemde artan ve saldırılara karşı uluslararası işbirliği için önemli bir adım daha atıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, son dönemin en geniş kapsamlı Siber Suçlar Çalıştayı'nı düzenleyecek. Antalya'da başlayacak beş günlük çalıştayın konukları ise bir hayli dikkat çekici. 'dan İnterpol'e, 'tan 'a kadar farklı kesimlerden temsilciler, çalıştayda sunum yapacak.

TÜRKİYE'DE EN ÇOK İŞLENEN SUÇLAR

TÜRKİYE - ABD İŞBİRLİĞİ


Türkiye'den de Yargıtay, TÜBİTAK, Savunma Teknolojileri Mühendislik'ten katılımcılar olacak. Organizasyonun gündem maddeleri arasında "Siber alanda Türk-Amerikan işbirliği ile istihbarat" konuları da yer alıyor. Yapılacak sunumlardan biri de, siber alanda Türk-Amerikan işbirliği olacak. Siber suçların soruşturmalarındaki aksaklıklar, sosyal medya kuruluşları ile işbirliği, siber güvenlik çözümleri, suç modelleri, siber tehdit analizi, siber suçlarla mücadelede açık kaynak istihbaratı ele alınacak.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siber suçlara uluslararası zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN