Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de poster düellosu sürüyor

Giriş Tarihi: 10.2.2016
CHP'de poster düellosu sürüyor
CHP'de Atatürk posteri tartışması her gün yeni bir boyut kazanıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu PM toplantısında, milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kendisine posteri indirenin Necati Yılmaz olduğunu açıkladı. Ardından Yılmaz basın açıklaması yaparak, Atatürk posterini indirmediğini belirterek kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Nazlıaka'yı yalanladı. Nazlıaka ise dün yaptığı yazılı açıklamayla Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Nazlıaka'nın açıklamaları şöyle:

İMA BİLE ETMEDİM:
İki ay önce Meclis'te üç milletvekiliyle özel sohbet sırasında teorik tartışmanın örneği olarak bir milletvekili arkadaşımın odasından Atatürk resmini kaldırdığını söyledim. Konuşma esnasında bu kişinin bunu Atatürk düşmanlığıyla yaptığını ima bile etmedim. 14 Aralık'ta basında çıkan ilk haberden 5 gün sonra yani 19 Aralık'ta Genel Başkanımızı ziyaret ettim. Kendisi olayı ve kimin yaptığını soruca, olayın büyütülecek bir şey olmadığını belirtip Necati Yılmaz'ın ismini söyledim.
CHP'Lİ 3 BELEDİYEDE DHKP-C SKANDALI!

ATATÜRK RESMİ YOKTU:

Necati Yılmaz'ın odasına bugüne kadar iki kez gittim. Birinde il başkanımızın eşini götürdüm, ikicisinde sohbet ettik. Odasında sigara içildiği için camı açmak için kalktığım sırada duvara baktım. Odalarımızda Atatürk'ün, parti amblemimizin ve Kılıçdaroğlu'nun resimleri bulunmakta. Atatürk resminin olmadığını gördüm. Resmi niye kaldırdığını sorduğumda, ""Dışarı astım" dedi. "Dışarı asmak için bir başka Atatürk resmi bulamaz mıydı?" diye içimden geçirdim, garipsedim.

NİYE BEKLEDİ?
29 Ocak'ta Kılıçdaroğlu'nun özel kalemi beni arayarak "Genel Başkan sizinle görüşmek istiyor" dedi. Ben o akşam Plan Bütçe Komisyonu'nun Spor Bakanı ile olan görüşmesindeydim. Ben de "Kendisi niye bunca zaman bekledi, o komisyonu kurmadan önce görüşmeliydi" diyerek Meclis'teki çalışmamı sürdürdüm. Aynı konuşmayı beni iki kez arayan Özgür Özel'e de yaptım. Konuyla ilgili bine yakın haber çıkmasına rağmen Kılıçdaroğlu neden 50 gün bekledi? Niçin ilk günden itibaren Necati Yılmaz'ı çağırıp "Neden indirdin" diye sormadı?
KESİN İHRACI İSTENDİ

KURBANIM:
Görünen odur ki daha komisyon kurulduğunda krize benim kurban edilmem kararı verilmişti. Benim yargılanmam kesinlikle siyasi karar. YDK'nın bir an önce olayın içindeki diğer kişiler bir yana bırakılıp sadece şahsıma ve üstelik de üyelikten çıkarma gibi aşırı orantısız bir ceza talebiyle önüne getirilmesindeki tutarsızlığı değerlendirip usulüne uygun olarak ve objektif bir karar vermesini umuyorum. Öte yandan Nazlıaka'nın dosyası Yüksek Disiplin Kurulu'na ulaştı. Kurul dosyayı 17 Şubat'ta görüşecek. Kurul 4 ay içinde dosyayı karara bağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de poster düellosu sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN