Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'72 koldan Türkiye'ye saldırıyorlar'

, Yeni Şafak gazetelerine yapılan saldırı sonrasında, "Akif üstadın, merhumun dediği gibi 'Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela' 72 koldan Türkiye üzerine saldırıda bulunuyorlar" dedi

Giriş Tarihi: 11.2.2016 18:48 Güncelleme Tarihi: 11.2.2016 18:53
'72 koldan Türkiye'ye saldırıyorlar'
Kurtulmuş, Yeni Şafak ve 'e yapılan saldırılardan sonra gazetelere "Geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu. Ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Kurtulmuş, şunları kaydetti:


"BÜTÜN BASIN CAMİASININ BU SALDIRILARIN KARŞISINDA DURMASI ÖNEMLİ BİR HUSUSTUR"


"Ben Yeni Şafak ailesine, Yeni Şafak ailesinin bütün mensuplarına, sahiplerinden, genel yayın yönetmenlerinden, yazarlarına kadar TVNET'in bütün mensuplarına geçmiş olsun diyorum. Gerçekten son derece hain bir saldırı, daha evvel de İstanbul'daki bazı gazetelere saldırılar olmuştu terör zaman zaman bu anlamda basın kuruluşlarımızı da hedef alıyor. Burada bütün basın camiasının bu saldırıların karşısında durmuş olması da önemli bir husustur. Bugün meslek kuruluşlarından Yeni Şafak ve Akit gazetelerine yapılan saldırılara ilişkin de çok ciddi şekilde telin ettiklerine dair açıklamalar geldi."


"TÜRKİYE SİSTEMATİK BİR TERÖR SALDIRISIYLA KARŞI KARŞIYADIR"


AK Partili Kurtulmuş, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı saldırıların daha öncekilere benzemediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:


"Son derece topyekûn farklı terör örgütleriyle tam Akif Üstadın, merhumun dediği gibi 'Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela' 72 koldan Türkiye üzerine saldırıda bulunuyorlar. Kimisi zaman zaman DEAŞ şeklinde ortaya çıkıyor diyelim İstanbul'da, Suruç'ta Ankara'da kitlesel canlı bomba eylemleri yapıyor. Kimisi PKK şeklinde ortaya çıkıyor, kazmış olduğu hendeklerin içerisine koymuş olduğu bombalarla halkı hedef alıyor. Kimisi DHKP-C olarak ortaya çıkıyor bireysel hedeflere saldırılarda bulunuyor. Türkiye sistematik, çok taraflı bir terör saldırısıyla karşı karşıyadır. Dün Yeni Akit ve Yeni Şafak gazetelerine yapılan saldırılar da bu sistematik saldırıların bir parçası olarak görülmelidir.""ANLAMDA BU SALDIRILAR KARŞISINDA SESİNİ YÜKSELTEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"


Kurtulmuş, sözlerini şöyle sonlandırdı:


"Türkiye'nin çevresindeki ülkelerdeki istikrarsızlık özellikle Suriye'deki haritaların her gün değişen hali, bu ortam Türkiye'de de terör örgütlerine de cesaret veriyor. Burada hepimizin amasız fakatsız bütün bu terör saldırılarının karşısında yekvücut olarak durma mecburiyetimiz var. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, hangi dünya görüşüne sahip olursak olalım ve terör saldırıları kime yapılmış olursa olsun hepimizin 78 milyon olarak yekvücut olarak durmamız şarttır. Terör örgütleri milletimizin bu yekvücut duruşunu gördükçe ümitlerini kaybediyorlar, ümitleri kırılıyor. Ben bu anlamda bu saldırılar karşısında sesini yükselten herkese teşekkür ediyorum. Bu saldırının failleri bulunacaktır. Bir basın kuruluşu olması dolayısıyla zaten mesele biraz daha vahim bir hal alıyor ama sonuçta bu terör saldırısının arkasındaki gerçek de ortaya çıkarılacaktır. Ben Yeni Şafak camiasına bir kere daha gerçekten geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum. Terörü bütün boyutlarıyla kınıyorum. Bu saldırıyı nefretle, hiddetle kınıyorum."

Türk askeri Suriye'ye girecek mi?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'72 koldan Türkiye'ye saldırıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN