Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'nin silah kuryesi BM'yi göreve çağırdı

Giriş Tarihi: 14.2.2016 16:15 Güncelleme Tarihi: 14.2.2016 16:38
HDP'nin silah kuryesi BM'yi göreve çağırdı

HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın PKK'ya verilmek üzere Suriye'den getirilen ağır silahları teslim alacak kuryeyi, olay yerine götürmesi kameralar tarafından tespit edilmişti. HDP'nin silah kuryeliğini yapan Sarıyıldız; Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği, Uluslarararası Ceza Mahkemesi ve Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'ne Cizre'de incelemelerde bulunulması talebiyle bir mektup gönderdi.

PKK'ya vermek üzere Suriye'den silah kaçıran, ancak milletvekili seçildiği için dokunulmazlığı bulunan Faysal Sarıyıldız, Operasyonların bittiğine yönelik açıklama yapılan Cizre'de sokağa çıkma yasağının devam ettiği belirtilen mektupta delillerin karartılması endişesi taşındığı ve bunun yaşanmaması için uluslararası bir heyetin Cizre'de acilen incelemelerde bulunmasının talep ederek bir ihanete daha imza attı.

Attığı iftiralarla hükümeti hedef alan silah kuryecisi Sarıyıldız, mektupta şu skandal ifadelere imza attı:

"Sokağa çıkma yasağı esnasında devlet tarafından kullanıldığı iddia edilen yakıcı ve kimyasal silahlara ait delillerin, suçu kanıtlayacak diğer önemli bulguların ortadan kaldırılacağı yönünde ciddi endişelerimiz bulunmaktadır. Bu nedenle henüz deliller ortadan kaldırılmadan ve karartılmadan Birleşmiş Milletlere bağlı bir heyetin Cizre'de acilen incelemelerde bulunmasını talep ediyoruz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'nin silah kuryesi BM'yi göreve çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN