Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: YPG-PYD ve rejim ortak çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yemen Cumhurbaşkanı Hadi ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan Suriye ve PYD konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 16.2.2016 19:42 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 20:26
Erdoğan: YPG-PYD ve rejim ortak çalışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:
Yemen'in gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Türkiye bu sıkıntılı günlerinde Yemen'in yanındadır. Yemen'deki sorunlara siyasi çözüm bulma çalışmaları devam ediyor. Yemen'de kapsayıcı bir çözüme ihtiyaç var. Yemen'e her alanda desteğimiz devam edecek. Katar ve Suudi Arabistan'a da verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.

"PYD VE YPG TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"
Şu anda Rusya'nın Suriye'de rejimle birlikte acımasızca sivil halkı öldürmeye yönelik operasyonları devam ediyor. Burada sivil halka yapılan saldırıların hedefi PYD'ye yönelik orada bir kuşak oluşturmaktır. Burada işin kara boyutunu da YPG ile yürütmektedir. Buradan batılı dostlarımıza tekrar sesleniyorum. PYD ve YPG birer terör örgütüdür. PYD'nin böyle bir yapılanmaya gitmesine müsaade edenleri tarih affetmeyecektir. Bunlar terör örgütüdür kimse bunları başka yere çekmeye çalışmasın. Biz bunların belgelerini verdik. DAİŞ bizim için nasıl bir terör örgütüyse PYD ve YPG de bizim için aynı şekilde terör örgütüdür. YPG rejimin ortaya çıkardığı bir yapı.

"DÜRÜST DEĞİLLER"
Türkiye angajman kurallarını uyguluyor, Suriye'de Kürtler vuruluyor diyenler dürüst değil. Suriye'de rejim Rusya ile el ele vererek Müslümanları öldürmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan PYD açıklaması

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: YPG-PYD ve rejim ortak çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN