Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan mesaj

Ankara'da, İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında patlama meydana geldi. Saldırıyla ilgili açıklama yapan Davutoğlu "Terör ve şiddet karşısında 78 milyon vatandaşımızla bir ve beraberiz dedi.

Giriş Tarihi: 18.2.2016 00:08 Güncelleme Tarihi: 18.2.2016 00:21
Başbakan'dan mesaj

Ankara'da askeri servis aracı geçişi sırasında bomba yüklü araçla saldırı oldu. Ankara'nın en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi'ndeki saldırı, saat 18.30'da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildi. 28 kişinin hayatını kaybettiği 61 kişinin de yaralandığı olayla ilgili açıklama yapan Davutoğlu "Bütün terör örgütlerine karşı verdiğimiz haklı mücadelede asla geri adım atmayacağız" dedi. Davutoğlu'nun yaptığı açıklamada öne çıkan başlıklar şöyle:

Aziz vatandaşlarım, Bu akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını taşıyan servis araçlarına yönelik terörist saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve metanet diliyorum.


Aziz milletimizin ve bütün insanlık ailesinin başı sağ olsun. Terör ve şiddet karşısında 78 milyon vatandaşımızla bir ve beraberiz.

Türkiye Cumhuriyeti, kendi hukukunu çiğnetmeyecek ve kimden gelirse gelsin haklı davasından vazgeçmeyecektir.

Ülkemizi, aziz milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenler asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Bütün terör örgütlerine karşı verdiğimiz haklı mücadelede asla geri adım atmayacağız.

Bu menfur saldırıyı istismar ederek provokasyona yeltenecek şer odaklarına karşı yüce milletimizin engin ferasetine ve sağduyusuna güveniyorum. Uzunca bir süredir, terörün hedefi olan ve birçok badireyi daha fazla kenetlenerek aşmış milletimiz, bu saldırılar karşısında da vakar ve dayanışma içerisinde bu zor koşulların üstesinden gelecektir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti hukuk ve adalet çizgisinden sapmadan, terör ve şiddete prim vermeden öncelikle kendi ulusal güvenliğini koruyacak insani değerleri herkes adına savunmaya devam edecektir.

Aziz milletime sabır, vakar ve metanet diliyorum.

Bombalı saldırıya ilişkin hükümetten ilk açıklama

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN