Artvin'de 'Gezi' tipi provokasyon

Terör örgütleri ve Paralel yapı ve muhalefet ortak hareket ederek; Artvin'de bakır madenini protesto etme bahanesiyle yeni bir 'Gezi' tezgahlamaya çalışıyor. CHP, çukur siyaseti boşa çıkarılan PKK/HDP’ye koltuk değneği oldu. Kılıçdaroğlu’nun ‘militanlaşın’ talimatı verdiği CHP’lilerin Karadeniz’e hendek denemesinde ilk adım; Cerattepe...

Giriş Tarihi: 18.2.2016 10:26 Güncelleme Tarihi: 18.2.2016 16:57
Artvin'de 'Gezi' tipi provokasyon
Doğu illerinde 'öz yönetim' bahanesiyle başlattığı 'çukur siyaseti'ne Kürt halkından destek bulamayan PKK ve HDP, gözünü Karadeniz'e çevirdi.

Çukurdaki teröristlere 'arkadaşlar' diye hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığını yaptığı CHP de, PKK/HDP'nin Karadeniz'deki hain planında ön saflarda yer aldı.

AYNI ZİHNİYET

PKK/HDP-CHP ittifakı, Artvin Cerattepe'deki bakır madeni işletmesine karşı oluşan halk tepkisinin, yeni bir Gezi hareketine dönüşmesi ve Türkiye geneline yayılması için kolları sıvadı. Gezi eylemlerinin ülke çapına yayılmasında da CHP'li vekiller başı çekmişti.

GEZİ PARKI YENİDEN AÇILDI

Artvin'de 'Gezi' tipi provokasyon

TANSİYON YÜKSELDİ

Bölücü örgütün Kandil'deki elebaşlarından, 'Demokrasi mücadelesine birlikte olalım' çağrısı alan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Militan olun' talimatı verdiği CHP'li vekiller; 'çukurları' Karadeniz ve Batı'ya taşımayı planlayan HDP'in ekmeğine yağ sürmek için harekete geçti. Kılıçdaroğlu'nun, terör örgütünün şovuna dönüşen DİSK Genel Kurulu'nda, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte yaptığı 'ortak mücadele' çağrısıyla daha da cesaretlenen CHP'li vekiller soluğu Cerattepe'de alarak tansiyonu yükseltti.

HDP'DEN DEVRALDI

Halk tepkisinin, HDP'nin Doğu'daki çukur hezimetinin hemen ardından başlaması eylemin provoke edildiğini de gözler önüne serdi. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, destek için oturma ve açlık grevine başladı. Bayraktutan, köşeye sıkışan teröristler için açlık grevi yapan HDP'li vekillerden bayrağı devralmış oldu.

CHP İSTİSMAR EDİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konunun CHP tarafından istismar edildiğini, kendi iç meselelerini başka hedeflere yönlendirmeye çalıştıklarını belirterek, ormancılık konusunda BM ve OCED'nin takdirini kazanmış bir ülkeyiz" dedi.

PKK ve FETÖ medyası elele

Artvin'deki olaylar, sadece PKK'yı değil FETÖ ve Doğan Medyası'nı da heyecanlandırdı. PKK'nın yayın organı Özgür Gündem, 'Artvin Serhildanı' başlığı taşıyan haberinde, bölücü örgütün gerçek niyetinin işaretini verdi. Hürriyet ve Zaman da PKK ile aynı dili kullanıp, güvenlik güçlerinin halka saldırdığını yazdı.

VALİLİK YALANLADI

İçİşlerİ Bakanı Efkan Ala'nın eylemcilere yönelik söylediği iddia edilen "Vurun geçin" sözlerine Artvin Valiliği'nden yalanlama geldi. Yapılan açıklamada,"Sayın İçişleri Bakanımız Efkan Ala'dan böyle bir tabir ya da talimat asla Valiliğimize iletilmemiştir ve yalandır" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artvin'de 'Gezi' tipi provokasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN