Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün CHP’deki tetikçisi PYD’yi savundu

Meclis Genel Kurulu'nda CHP'nin grup önerisi görüşüldüğü sırada CHP milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında gerginlik çıktı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün CHP’deki temsilcisi Eren Erdem’in “Saldırıyı IŞİD yaptı” mesajı üzerine tartışma yaşandı. CHP’li vekilin 28 kişinin katili terör örgütünü savunması AK Partili vekilleri çileden çıkardı.

Giriş Tarihi: 18.2.2016 18:28 Güncelleme Tarihi: 18.2.2016 18:42
FETÖ’nün CHP’deki tetikçisi PYD’yi savundu
TBMM Genel Kurulu'nda partisi adına söz alan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, yaşanan terör olaylarına ilişkin CHP ve HDP'ye yönelik eleştirilerde bulundu. Tayyar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün CHP'deki temsilcisi İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in de saldırının olduğu gece sosyal medyadan "IŞİD yaptı" diye mesaj attığını söyledi. Eren Erdem'in bu paylaşımına HDP'li Faysal Sarıyıldız ve FETÖ medyasının kalemşörlerinden Nazlı Ilıcak da destek vermişti.

FETÖ'CÜ EREN ERDEM'İN İFTİRALARI VEKİLLERİ ÇİLEDEN ÇIKARDI
Tayyar'ın eleştirisine yanıt vermek için kürsüye gelen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, devlete yönelik iftira ve hakaretlerine devam edince AK Partili vekiller tepki gösterdiler. Bu sırada kürsü önünde kısa süreli arbede yaşandı.

ERDEM'İN ÇİRKİN AÇIKLAMALARI NEDENİYLE 30 DAKİKA ARA VERİLDİ
AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Erdem konuşmaya başladığı esnada elindeki telefonla bir şey göstermek üzere kürsüye yürüyünce ortalık yeniden karıştı. Genel Kurul'un ortasında bir süre karşılıklı atışan milletvekilleri Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin 15 dakika ara vermesi ile yatıştı. Verilen aranın ardından kürsüye sırayla tekrar Eren Erdem geldi. Erdem'in ardından ise Şamil Tayyar konuştu. Bu sırada Meclis Genel Kurulu'nda yaşanan tartışmaların devam etmesi üzerine Meclis Başkanvekili Hamzaçebi ikinci kez oturuma 30 dakika ara verdi.

EREN ERDEM'İN YÖNETTİĞİ KARŞI GAZETESİ FETÖ TARAFINDAN TETİKÇİ OLARAK KULLANILDI

Fetullahçı Terör Örgütü'nün kirli yönlerini "Nurjuvazi" isimli bir kitapla anlatan Eren Erdem, Karşı Gazetesi'nin kurulmasıyla birlikte FETÖ safına geçmişti. FETÖ-Karşı Gazetesi kirli ittifakı, gazetenin sahibi Turan Abakay tarafından defalarca deşifre edilmişti. FETÖ'nün işadamları derneği Tuskon'dan gönderilen belgeler Eren Erdem'in Genel Yayın Yönetmeni olduğu karşı gazetesinde manşetlere taşındığını belirten Abakay Eren Erdem'e birçok suçlamalarda bulunmuştu. Bu tetkikçilik hizmeti karşılığında Karşı Gazetesi FETÖ tarafından finanse ediliyordu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün CHP’deki tetikçisi PYD’yi savundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN