Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu grup konuşmasında partililere seslendi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu, Ankara saldırısı hakkında terör örgütü PKK - YPG ve aynı mekanizma içinde bulunan örgütlerin hırsız gibi sürekli isim değiştirdiği ifade etti. Davutoğlu yeni anayasa konusunda tüm partilerin 1 Kasım seçim sürecinde meydanlarda söz verdiğini dile getirdi. Başbakan Davutoğlu mülteci sorunları hakkında da batıya yüklendi.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 15:30 ABONE OL
Başbakan Davutoğlu grup konuşmasında partililere seslendi!

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Türkiye genelinde yaptığımız güvenlik değerlendirmelerle bundan sonra her ilin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yürüteceğiz.

"KCK'SI, PKK'SI, PYD'Sİ, TAK'I ŞUSU BUSU EYNI TERÖR YAPILANMASIDIR"

Başkent'in güvenlik tedbirlerini gözden geçiriyoruz.

Bazı partiler PKK'yı aklamaya çalışıyor. Sadece ve sadece YPG'yi temize çıkarma çalışması var. Bizim kanıtlarımız belgelerimiz ortada. Zaten bunlar hırsız misali isim değiştirip duruyorlar, KCK'sı, PKK'sı, PYD'si, TAK'ı şusu busu hepsi aynı terör yapılanmasındadır. Sahipleri de kuklacıları da aynıdır. Bu örgütü destekleyen ülkeleri iki yüzlü tavrı terk etmesi lazım.

"HDP TERÖRİST TAZİYESİNE GİTTİ"

HDP Ankara'daki terör saldırısına karşı bildiriyi mecliste imzalamadı. Sırtlarını terör örgütüne dayadıkları için imza atamadılar. Kınama bir tarafa bir HDP'li milletvekili Ankara saldırganı olduğunu iddia ettiği teröristin taziyesine gidiyor. Bunlar ne kaderimizde beraberler ne kederimizde. Milletimizin yasıyla, onuruyla dalga geçiyorlar. Bu partinin (HDP) yetkili organları, bu konuda milletimize bir açıklama yapmak zorundalar. Bir intihar bombacısının, kan dökmüş, eli kanlı bir katilin taziyesine katılmak, onu saygıyla anmak, insanlığa yapılabilecek en büyük ihanettir.

AK Parti grup toplantısında salonu coşturan şiir

"SURİYE'DE YPG OPERASYONU"

Görevimizin bilincindeyiz. Sınırmızdaki gelişmeleri takip ediyoruz. Suriye'nin kuzeyin açık bir oyun oynanıyor. Rusya, DAEŞ ve YPG ele ele terör yuvası kurmaya çalışıyor. Buna izin vermeyiz, farkındayız. Ulusal güvenlik için bir an olsun tereddüt göstermeyiz. Kimseden izin almaz, operasyon ve harekat hesabı vermeyiz. Bu coğrafyada Kürtlerin de, Ezidilerin de, Türkmenleri en büyük dostu Türkiye'dir. Önümüze çıkan engelleri azimle aşacağız.

"SURİYELİ MÜLTECİLERE YARDIM"

Teröre karşı ikiyüzlü tavır alanlar Suriyeli kardeşlerimize de duyarsız kalıyorlar. Suriyeli kardeşlerimize bu ülkede yapılan baskı ve tutunlar yürek acıtıcıdır. Avrupa'nın ortasında mültecilere taciz haberi geliyor. Avrupa sınavda. Biz 5 yıldır bu sınavı veriyoruz ve ak alınla çıkıyoruz, onlar ise ilk aşamada kaybediyor. Biz belki onlar kadar imkanlara sahip değiliz ama gönlümüz zengin. Biz gönlümüzün zenginliğini sunmaya devam edeceğiz. Biz bir destan yazdık. Somali'den Filistin'e, Suriye'den Irak'a kadar yazdığımız insanlık destanı ileride okunacaktır. Bu destanın her bir ferdini tarih yazacak.

"AVRUPA TARİHİNİN KARA GÜNLERİNİ YAŞIYOR"

Avrupa'nın düştüğü durum içler acısıdır. Avrupa tarihinin kara günlerinin yaşıyor. Bu tarihler bizim ak tarihimiz olacaktır. Türkiye dünyaya örnek olmaya devam ediyor. Kendi nüfusundan fazla Suriyeliyi barındıran Kilis'in Nobel'e adaylığı konuşuluyor. Avrupa'nın ve dünyanın durumuna bakın, bir yandan Türkiye'ye bakın. Allah bu millete zeval vermesin.

AK Parti, Türkiye'nin hem bugünlerin teminat, hem gelecek umududur. AK Parti Türkiye'nin hem aklı, hem vicdanıdır. AK Parti sıradan bir siyasi parti değildir. AK Parti Türkiye'nin her köşesinde siyaset yapan tek partidir.

"BU CHP DEĞİŞMEYECEK"

Bu Meclis yeni anayasayı yapacak meşruiyet ve temsile sahiptir. Her biriniz ayağa kalkıp biz millet aldığımız irade ile yeni bir anayasa yapacağız diyerek gür bir sesle bağırmalısınız. Yeni anayasa yapım sürecini başlattık. Daha sürecin başında anaysa yapım sürecini sabote eden girişimler yaşadık. Üzülerek söylüyorum bu CHP değişmeyecek.

Terör baronları ve onların siyasi uzantıları bizi terör girdabına çekme gayreti içindeler. Türkiye'nin önünü kesemeyecekler, bu ülkenin birliğini bozamayacaklar. Terör sona erene kadar, silahlar bırakılana kadar mücadelemiz sürecek. Hukuktan, adaletten asla vazgeçiremeyecekler.

"ELİNDE SİLAH OLMAYAN HERKESLE KONUŞACAĞIZ"

Birlik, Demokrasi ve Huzur Eylem Planımızla her türlü desteği sağlıyoruz. Bölge insanı terörden çok yoruldu. Barış, kardeşlik içinde yaşamak istiyor. Elinde silah olmayan herkesle tek tek konuşacağız.

Mevcut anayasamız bir bütün şekilde değişmeli. Darbe dönemi anayasasıdır. Bugün yaşadığımız sorunların birçoğunda bu zihniyet yatmaktadır. Bu anayasanın değişmesini herkes ifade ediyor. Bu değişmedikçe, atacağımız adımlar bir sonuca ulaşmayacaktır.

"SEÇİME GİDERKEN TÜM PARTİLER YENİ ANAYASA SÖZÜ VERMİŞTİ..."

1 Kasım'da seçime giderken tüm partiler bu sözü vermiştir. Meclis'in meşruiyeti sorgulanarak bu Meclis anayasa yapamaz diyen de olmuştur. Türkiye 5 yıl kaybetti. Ancak biz yine de iyimserliğimizi koruduk ve verdiğimiz söz doğrultusunda harekete geçtik. Her biriniz ayağa kalkıp yeni bir anayasa yapacağız diye gür bir sesle haykırmalısınız.

Artık millete verdiğimiz söz yerine getirilsin dedik. Meclis Başkanımızın çağrısı ile komisyon çalışmalara başladı. Ancak sabote girişimleri başladı. CHP değişmiyor, galiba hiç değişmeyecek. Sayın Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşmede hiçbir ön şart olmadan konuşma ilkesini benimsemiştik.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu grup konuşmasında partililere seslendi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN