Antalya'da 'li 'ye geçti

Giriş Tarihi: 4.3.2016 15:01
Antalya'da CHP'li meclis üyesi AK Parti'ye geçti

Antalya Büyükşehir ve Kepez Belediye , partisinden ederek 'ye geçti.

Vatandaşlara hizmet edebilmek için 'den 2014 yerel seçimlerinde aday adayı olduğunu hatırlatan Acar, şunları kaydetti:

"Seçim sonrası hemşehrilerimin desteği ile büyükşehir ve Kepez belediye meclis üyeliği görevine geldim. Geçmiş iki yıllık sürede milli değerlerimiz ile sorunu olmayan her yurttaşımıza kapılarımı açtım. 'Siyasetin temel olgusu hizmettir' felsefesinden yola çıkarak, Antalyamıza hizmet konusunda elimden geleni yapmaya çalıştım. Ancak, yerel bir siyasetçi olsam da, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir yurttaş olarak, Selçuklu ve Osmanlı'dan kalan milli miras ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler felsefesinde olan birisi olup, mensubu olduğum siyasi partinin ulusal izlediği siyaset, şahsımı son derece rahatsız etmektedir. "

"PYD'YE TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEMEYEN..."

Acar, kendisi için olmazsa olmaz bu değerlere ters düşen anlayış nedeniyle bağlı olduğu siyasi kurumu değerlendirmek zorunda bıraktığını belirterek, "CHP'de gördüğüm en büyük yanlış kendi değerlerine sahip çıkamayan bir genel merkez yapısı ve daha da elim bir durum olan milli değerlerimizin çizgisinden tamamıyla çıkmasıdır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi ve komşu ülkeleri ilgilendiren, devletin terör örgütü olarak ilan ettiği 'ye, CHP Genel Başkanının "O örgüt vatanını kurtarmak isteyen bir oluşumdur, PYD terör örgütü değildir" ifadesinin kabul edilemez olduğunun altını çizen Acar, şöyle devam etti:

"CHP Genel Başkan Yardımcısının ve bir CHP milletvekilinin masum insanları hunharca katleden teröristin cenazesine katılarak, siyasi emelleri uğruna, ülke bütünlüğünü tehdit eden unsurları hiçe saymalarıdır. Son zamanlarda da, yıllarca doğusundan, batısına güneyinden, kuzeyine tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet olgusunu hazmedemeyen iç ve dış düşmanlara açıkça destek veren, meclis içinde grubu bulunan malum siyasi partiye, CHP'nin destek verici nitelikteki açıklamaları, benim için bardağı taşıran son damla olmuştur. İşte tüm bu unsurları değerlendirdiğimde, verdiğim karar, mensubu bulunduğum CHP'den olmuştur. Bundan sonraki siyasi yaşamıma, dünyaya bakış açımı tam anlamıyla temsil eden 'de devam etme kararı aldım. Aynı şevk ve azimle ülkemize, ilimize ve ilçemize hizmet edeceğimi belirtmek isterim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da CHP'li meclis üyesi AK Parti'ye geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN