Türkiye'nin en iyi haber sitesi

liler, “” için kolları sıvadı

Kendi nüfusundan fazla Suriyeliyi misafir ettiği için ’ne aday gösterilen ’te, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in 2981 Kadının imzalamasıyla Kilis’e davet edilmesi rekor denemesinden sonra bu kez de Barış Ödülü için imza kampanyası başlatıldı.

Giriş Tarihi: 4.3.2016 19:48 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 19:55
Kilisliler, “Nobel Barış Ödülü” için kolları sıvadı

Nüfusundan daha fazla Suriyeliyi barındıran 'te, aday olduğu için imza kampanyası başlatıldı. Barış Ödülü için başlatılan kampanya kapsamında Cumhuriyet Meydanı'na imza çadırı kuruldu. Kurulun çadırda ilk imzaların atılması nedeniyle düzenlenen törene; Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Belediye Başkanı Hasan Kara, Oda Başkanları, STK'lar, Muhtarlar, Kuvayi Milliye, Gaziler Derneği Başkanı ve birçok vatandaş katıldı.

600 bin imza hedefleniyor

Belediye Başkanı Hasan Kara, Suriye iç savaşının başlamasıyla Kilis'in tüm dünyaya insanlık dersi ve hoşgörü dersi verdiğini söyledi. Bugün nüfuslarından daha fazla Suriyeliye ev sahipliği yaptıklarını anlatan Hasan Kara, başlattıkları kampanyayı da Kilis ile sınırlı tutmayacaklarını yurtiçi ve yurtdışına yayarak en az 600 bin imza toplamayı hedeflediklerini ifade etti. Başkan Kara, "Şehrimizin fazlasıyla hak ettiği bu ödülü almak için tüm Kilis ve Suriyelileri bu kampanyaya imza atarak destek olmasını istiyorum" dedi.

Kilis ödülü fazlasıyla hak ediyor

Vali Süleyman Tapsız ise iç savaştan kaçan 127 bini aşkın Suriyelinin kentte yaşadığını belirterek, "Şu an şehrimizde Türk vatandaşlarından daha fazla Suriyeli bulunuyor.127 bin Suriyeli misafir olarak Kilis'te; barış huzur içinde, birlik ve beraberlik ortamında yaşamaktadırlar. Bu nedenle Kilis'in fazlasıyla hak ettiği Nobel Barış Ödülü imza kampanyasını destekliyoruz. Herkesin gelip buraya imza atmasını istiyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kampanya çadırının kurdele kesilerek açıldı ve ilk imzayı Kilis Valisi Süleyman Tapsız ile Belediye Başkanı Hasan Kara attı. Toplanan imzalar, Nobel Barış Ödülü Komitesi'ne gönderilecek. Ayrıca imza törenine katılan vatandaşlara Nobel Barış Ödülü logolu anahtarlıklar, kalemler ve broşürler dağıtıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilisliler, “Nobel Barış Ödülü” için kolları sıvadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN