Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de sürecek düzenlemesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ’deki inşaatı nedeniyle, çalışma alanını 5 Mart tarihinden itibaren boyunca trafiğe kapatacak.

Giriş Tarihi: 4.3.2016 10:01 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 10:02
Mecidiyeköy'de 410 gün sürecek trafik düzenlemesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, istasyonunda 3. etap çalışmaları nedeniyle, inşaat alanı trafiğe kapatılacak. Mecidiyeköy istasyonu çalışmaları kapsamında, 5 Mart Cumartesi gününden itibaren süreyle Şişli Mecidiyeköy ve Mecidiyeköy-Şişli istikametinde uygulanmak üzere Geçici Sirkülasyon Projesi hazırlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı çalışmaları nedeniyle Mecidiyeköy'de, trafik akışı için yeni düzenleme yaptı.Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Mecidiyeköy metro istasyonu 3. etap çalışmaları nedeniyle, inşaat alanı trafiğe kapatılacak.

YAYA YOLU DA DÜZENLENECEK

Mecidiyeköy istasyonu batı konkors (giriş-çıkış) yapısı imalat çalışmaları kapsamında, 5 Mart Cumartesi günü saat 23.00'ten itibaren 410 gün süreyle Şişli-Mecidiyeköy ve Mecidiyeköy-Şişli istikametinde uygulanmak üzere Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi hazırlandı.

Buna göre, Şişli-Mecidiyeköy istikametinde, Büyükdere Caddesi'nin Aytekin Kotil Caddesi ile Ortaklar Caddesi arasında kalan kesiminde 2. etapta yapılan kısmi şerit daraltması kaldırılacak. Bu yöndeki taşıt trafiği 2 şeritten 3 şeride, yaya kaldırımı da 4 metreden 8 metreye çıkarılacak.

Mecidiyeköy-Şişli istikametinde ise Ortaklar Caddesi'nden Aytekin Kotil Caddesi'ne Bahçeler Sokak üzerinden tek yön 2 şerit olarak taşıt trafiği akışı sağlanacak. Mecidiyeköy Yolu Caddesi üzerinden devam eden araçlar D-100 Karayolu altındaki bağlantı yoluyla önce Geçit Sokak ve ardından Abide-i Hürriyet Caddesi'nden ilerleyerek Büyükdere Caddesi'nin Şişli tarafına ulaşabilecek.

Aytekin Kotil Caddesi'nin Büyükdere Caddesi bağlantısı kısmında ise trafik ışığı düzenlemesiyle taşıtların Şişliyönüne katılımı sağlanacak.

ALTGEÇİT OLACAK

Üçüncü etap çalışmaları kapsamında, metrobüs ve metro yolcusu aktarımını sağlayan, Büyükdere Caddesi altında yer alan yolcu altgeçidi genişletilerek, alt meydana dönüştürülecek.

Bu çalışmalar boyunca metrobüsten gelen yayalar, Büyükdere Caddesi'nde yüzeye çıkarak, trafik ışıklı yaya geçidi ile karşıya geçecek, 8 metreye çıkarılan kaldırımdan metroya aktarım sağlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mecidiyeköy'de 410 gün sürecek trafik düzenlemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN