'lıların olarak kullandığı görüntülendi

Giriş Tarihi: 7.3.2016 16:42 Güncelleme Tarihi: 7.3.2016 16:47
PKK'lıların karargah olarak kullandığı okul görüntülendi

'ın ilçesinde terör örgütü mensuplarının sıkıştırıldığı Turgut Özal Mahallesi'ndeki bölge tarafından görüntülendi.

'de lerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca 18 Şubat'ta başlatılan "Şehit Özel Harekat Polisi Ersin Yıldırım Operasyonu" sürüyor.

AA ekibi müşterek operasyonla çemberin her geçen gün daraldığı ilçede örgüt üyelerinin sıkıştığı Turgut Özal Mahallesi'ndeki Bener Cordan İlku ve çevresini görüntüledi.

Geniş güvenlik önlemleri altında girilen bölgede teröristlerce patlayıcı yapımında kullanıldıktan sonra ateşe verilen İdil Anadolu Lisesinin büyük oranda tahrip olduğu görüldü.

Yaklaşık 200 metre mesafedeki teröristlerin olarak kullandığı ve yoğun çatışmaların sürdüğü Bener Cordan İlkokulu ve çevresi de görüntülendi.

Örgüt üyelerince gasbedildikten sonra yakılan ambulans ile okul ve sağlık ocaklarındaki tahribat terör saldırılarının şiddetini gözler önüne serdi.

10 TON PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, operasyonun aralıksız sürdüğü ilçede 19 günde yaklaşık 10 ton patlayıcı imha edildi.'lıların sıkıştırıldığı bölgede çok sayıda patlayıcı bulunduğu tahmin ediliyor.İlçede güvenlik güçleri ile teröristler arasında zaman zaman sıcak temas sağlanıyor.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısının 76'ya ulaştığı operasyon, güvenlik güçleri tarafından titizlikle yürütülüyor.Yüzde 90'ı teröristlerden temizlenen ilçede operasyon tamamlanma aşamasında bulunuyor.

Teröristler karargah olarak kullandıkları Bener Cordan İlkokulu ile ateş verdikleri İdil Anadolu Lisesini 16 Aralık 2015 tarihinde basmış, sınıflardaki 20'yi aşkın öğretmen ve öğrencileri silah zoruyla okuldan çıkartmalarının ardından bir süre örgüt propagandası yaptıkları öğretmen ve öğrencileri okula gelmemeleri yönünde tehdit etmişlerdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'lıların karargah olarak kullandığı okul görüntülendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN