Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlarımız tamam diyorsa bu iş tamamdır

Giriş Tarihi: 9.3.2016
Kadınlarımız tamam diyorsa bu iş tamamdır

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki resepsiyona valisinden dolmuş şoförüne kadar yaklaşık 250 kadın katıldı. Erdoğan yeni anayasa için kadınları işaret etti: Kadınlarımız 'tamam' diyorsa bu iş tamamdır

, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verdiği resepsiyonda, valisinden dolmuş şoförüne, köy korucusundan rektörüne, şehit eşlerinden sporculara kadar yaklaşık 250 kadını ağırladı. "Terör örgütlerinin genç kızlarımızı istismarı en az kadına kalkan erkek eli kadar tepki toplamalı, duyarlılık oluşturmalıdır" diyen Erdoğan, Türk Metal Sendikası Kurultayı'nda kadınlara, "Yeni anayasayı birlikte hayata geçiriyor muyuz" diye sorarken, "evet" yanıtını alınca "Kadınlarımız 'tamam' diyorsa bu iş tamamdır" karşılığını verdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ilk kez düzenlenen Kadınlar Günü resepsiyonuna, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan komiser Ahmet Çamur'un eşi Hakim Gökçen Çamur, Türkiye'nin ilk kadın hava akrobasi pilotu olan Semin Öztürk, İstanbul-Hong Kong seferini yapan uçakta nefessiz kalan bir bebeğe ilk müdahaleyi gerçekleştirerek hayata döndüren kabin memuru Sinem Aydemir, Basketbol Milli Takımı oyuncuları, savaş mağduru Suriyeli kadınların da aralarında bulunduğu 250 kadın katıldı. Erdoğan, konuşmasında özetle şöyle dedi:

'MAKARNACI' DİYEREK AŞAĞILADILAR: Birileri inatla, Doğu toplumlarını, geleneği hatta dini sadece ezilmekle, ötekileştirmekle, despotizmle, zulümle özdeş hale getirmeye çalışıyor. Bunlar için aile ve din, kadının özgürleşmesinin önündeki en büyük iki engeldir. Kızlarımıza kılık kıyafetleri dolayısıyla üniversite kapılarını kapatanlar, ikna odalarında onlara işkence edenler, bu zihniyetin uzantılarıdır. 'Köylü' diyerek, 'makarnacı, kömürcü' diyerek milleti aşağılayanlar yine bunlardır.

BATI TUTUŞTU: Bu ülkede nüfus, aile planlaması adı altında doğum kontrolleri yapıldı. Niye biliyor musunuz? Bu milletin neslini kurutmak için. Nüfusumuzu yaşlı hale getirip azaltmak için. Bir toplumun kalkınmasının, ekonominin temel taşı insandır. Bu da genç dinamik nüfusa bağlıdır. Şu anda Batı tutuştu, dünya tutuştu. Niye biliyor musunuz? Nüfusları yaşlanıyor da onun için. Nüfus artış hızımız ne yazık ki şu anda 2'nin altında veya iki. Buralarda bocalıyoruz. Nüfusu artırmamız gerekiyor. Burada da bir numaralı aktör anneler, sizsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 8 Mart İçin Özel Resepsiyonu

'TERÖRİST' DİYEMEDİLER: Geçen hafta iki kadın terörist İstanbul'da polisimizi hedef alan bir eylem düzenledi. Her ikisi etkisiz hale getiriliyor. Bazı gazeteci kılıklı terör sempatizanları ise bu olayı, utanmadan, sıkılmadan 'iki kadın öldürüldü' diye haber yapıyor. 'İki terörist' demiyor, 'iki kadın öldürüldü'. Daha önce yargılanan, cezaevine giren bu kadınlara birtakım milletvekillerinin, hatta genel başkan diye anılan zatın nasıl canhıraş bir şekilde sahip çıktıklarını da gazete, televizyon arşivlerinden görüyoruz.

EKOLOJİK ROL MODELİ GÖSTERDİLER: Aynı tavrı, 2 ay önce Silopi'de etkisiz hale getirilen üç kadın terörist hadisesinde yaşadık. Kadınlardan terörist olmaz mı? Kimi gazeteciler ve (sözüm ona siyasetçiler) Bunlar için mesele hiçbir zaman kadının özgürleşmesi meselesi olmadı, olmayacak. Kendi kör ideolojilerine körpe beyinler bulmanın, terör çarkını döndürecek taze kanlar aramanın peşindeler.

"BİRLİKTE İNŞA EDİYORUZ"

Erdoğan, Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 21. Büyük Kurultayı'nda da konuştu. Salondakilere, "Yeni Türkiye'yi birlikte inşa ediyor muyuz? Yeni anayasayı birlikte hayata geçiriyor muyuz? (...) Bölücü terör örgütünden, paralel devlet yapılanması örgütüne kadar tüm şer çetelerine karşı milletimizin yanında yer alıyor muyuz" diye soran Erdoğan, kalabalıktan "Evet" yanıtını aldı. Bunun üzerine Erdoğan, "Kadınlarımız 'tamam' diyorsa bu iş tamamdır" dedi.

OĞLUNU SEDYEYLE GETİRDİ


Erdoğan, resepsiyona katılan şehit eşi Gökçen Çamur'a konuşmasında özel olarak selam gönderdi. Doğduğu gün evlat edindiği spastik engelli çocuğuna 17 yıldır bakan Türkan Armankaya, resepsiyona, oğlu Hüseyin Enes'i sedyede getirdi. Çorum'dan gelen minibüs şoförü Hürü Çatalbaş ise karşı çıkanlar olmasına rağmen azimle mesleğini yaptığını belirtti. Van'da, 4 yıldır köy koruculuğu yapan Ferrah Bozkurt, Türkiye'nin ilk kadın cami dernek başkanı Aynur Eken de resepsiyondaydı.

ERDOĞAN'LA DERTLEŞTİLER

Erdoğan'ın yanına giden Zeliha Acar, şiddet gördüğünü belirterek, Erdoğan'a omzunu gösterdi. Erdoğan'ın konuşmasından sonra bir şehit annesi Erdoğan'ın yanına giderek sarıldı ve "Allah seni başımızdan eksik etmesin" diye dua etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlarımız tamam diyorsa bu iş tamamdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN