Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan çocuklara hücrede

Sur'da güvenlik güçlerinin kurtardığı 16 yaşındaki çocuk: "Elimize silah verip ön saflara attılar. Gerçeği görüp ayrılmak istediğimizde bodrumdaki hücrelere atıp aç susuz bıraktılar."

Giriş Tarihi: 9.3.2016 05:51 Güncelleme Tarihi: 9.3.2016 08:01
PKK'dan çocuklara hücrede işkence
, Sur'da yaşı küçük çocukları ölüme sürüklemiş. Güvenlik güçlerinin ilçede kurtardığı 16 yaşındaki çocuk, terör örgütünün uyguladığı leri tek tek anlattı. Psikolog desteğinde ifade veren talihsiz çocuk şunları söyledi: "Bizi 'özerklik ilan edilince üst düzey memur olacaksanız' diye kandırdılar. Elimize silah verip ön saflara attılar. Gerçeği görüp ayrılmak istediğimizde ise bodrumlardaki hücrelere kapattılar. İşkence yaptılar aç susuz bıraktılar. PKK Kürtlere özgürlük getireceğiz derken, bizi köleleştirdi."

20 MART TALİMATI

OLMAYACAK HAYALİN PEŞİNE DÜŞTÜK


Ailesinden baskı gördüğü için evden kaçtığını söyleyen küçük çocuk, 'li bazı kişilerin sayesinde PKK'ya katıldığını belirterek "Benimle yakından ilgilenen abiler yakında özerklik ilan edileceğini örgüte katılmam halinde çok iyi yere gelebileceğimi söylediler. Ama bunların hepsi yalandı. Benim gibi tüm çocukları böyle kandırdılar. Hepimiz olmayacak hayallerin peşine düştük. Sürekli bize iyi davranıyorlardı. İlk başlarda her şey çok güzeldi. Ama Sur'da gördüklerimiz bize anlatıldığı gibi değildi" dedi.

KÜRT ÇOCUKLARI PİYON OLARAK KULLANIYORLAR

Adı gizil tutulan çocuk şöyle konuştu: "Örgüte katıldıktan bir süre sonra ihtiyaçlarımızı bile gideremez hale geldik. Bizleri kullandıklarını hissetim. Ayrılmak istedim, benim gibi çok sayıda çocuk ve genç vardı. Terör örgütü Kürtleri ve çocuklarını köle, piyon gibi kullanıyor. Bize özgürlükten bahsedenler özgürlüğümüzü bodruma kilitledi."

Kaynak: Akşam

Teslim olan teröristlerden şoke eden açıklamalar!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan çocuklara hücrede işkence
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN