Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekrem Dumanlı için bir yakalama kararı daha...

Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı için, Selam Tevhid davasından sonra bu kez de Cumhurbaşkanı'na hakaret ve iftira davasında yakalama kararı çıktı

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Ekrem Dumanlı için bir yakalama kararı daha...
Hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret ve iftira" suçundan dava açılan eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'ya ifadesinin alınabilmesi için bir yakalama kararı daha çıktı. Dumanlı ve eski Today's Zaman Genel Yayın Müdürü Bülent Keneş, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 5 yıl 4 ay ve "Cumhurbaşkanına iftira" suçundan 4 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Bakırköy 42'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde geçen gün g��rülen duruşmaya Keneş avukatıyla birlikte katıldı. Dumanlı ise gelmedi. İddianamenin hatalarla dolu olduğunu öne süren Keneş, beraatını istedi. Mahkeme hâkimi, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu aracılığıyla Zaman gazetesinden suç tarihi itibariyle gazetenin sorumlu yaz işleri müdürü, sorumlu yayın müdürü, genel yayın müdürü ve yönetmeninin kim olduğuna ilişkin bilgi istenilmesine karar verdi.

İLKİ GEÇEN KASIMDAYDI
Hâkim, Dumanlı hakkında yargılamanın sürüncemede bırakılmaması için sanığın savunma ve delillerinin tespit edilerek serbest bırakılması istemiyle hakkında yakalama emri çıkarılmasına hükmetti. Ekrem Dumanlı hakkında geçen yıl kasımda da Paralel Devlet Yapılanması'nın Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında "Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekrem Dumanlı için bir yakalama kararı daha...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN