Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 Ankara saldırısı öncesi Erdoğan Azerbaycan'ı ziyaret edecekti

Ankara’daki son iki bombalı saldırının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti öncesi meydana gelmesi dikkat çekti. Azerbaycan'da AB'nin Rusya'ya doğalgaz bağımlılığını düşürecek olan TANAP'ın hızlandırılmasına yönelik anlaşmalar imzalanacaktı. Son saldırıyla birlikte gözler Rusya'ya çevrildi.

Giriş Tarihi: 14.3.2016 14:25 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 15:08
2 Ankara saldırısı öncesi Erdoğan Azerbaycan'ı ziyaret edecekti

Ankara'daki bombalı saldırının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan ziyaretleri iptal edildi. Saldırıdan sonra, uluslararası alanda ilk taziye mesajı da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den geldi.

Ankara'da 17 Şubat 2016'da bombalı araçla meydana gelen saldırı da Erdoğan'ın Azerbaycan ziyaretine denk gelmişti. O dönemde de Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan ziyaretini iptal etmişti.

Azerbaycan'a yarın günübirlik bir ziyarette bulunacak olan Erdoğan, önemli anlaşmalara imza atacak. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in başkanlığında düzenlenecek Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Toplantısı'nda da 'Şah Deniz 2 Gaz Sahası' ve Hazar'ın güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye'ye, ardından Avrupa'ya taşınmasını amaçlayan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) hızlandırılması gündeme gelecek.

TERÖRİSTİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

ANKARA'DAKİ BÜYÜK TAHRİBAT GÜNEŞ DOĞUNCA ORTAYA ÇIKTI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 Ankara saldırısı öncesi Erdoğan Azerbaycan'ı ziyaret edecekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN