Başbakan Davutoğlu: 11 kişi gözaltında

Başbakan Davutoğlu yaralıları ziyaretinin ardından açıklama yaptı

Giriş Tarihi: 14.3.2016 18:09 Güncelleme Tarihi: 14.3.2016 18:38
Başbakan Davutoğlu: 11 kişi gözaltında

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kızılay Meydanı'ndaki hain saldırıya ilişkin, "Terörist veya teröristlerin üzerinde hala incelemeler devam ediyor, cesetleri üzerinde de DNA çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

ANKARA'DAKİ BÜYÜK TAHRİBAT GÜNEŞ DOĞUNCA ORTAYA ÇIKTI!


11 GÖZALTI

Dün ve bugün yapılan çalışmalar neticesinde bu hain saldırının kaynağı açık bir şekilde tespit edilmiştir. En kısa sürede çok net bir şekilde fail ve arkasındaki güçler ortaya konacak, tespit edilecek. Şu ana kadar 11 gözaltı yapıldı, bütün bir network, bütün ağ ortaya çıkarılıyor. Onun için şu anda elimizde olan bilgileri paylaşırken son derece teenni ile davranıyoruz. Çünkü hala üzerinde çalıştığımız ve ortaya çıkarılması gereken bir cinayet şebekesi var, bir terör şebekesi var" dedi.
BEŞTEPE'DE KRİTİK GÖRÜŞME

MÜCADELEDE KARARLILIĞIMIZI KESİNLİKLE ETKİLEMEYECEKTİR

Davutoğlu, terör odaklarına karşı mücadelenin kararlı bir şekilde sürdüğünü belirterek, "Bu terör örgütlerini yurtdışında birbirinden ayırarak davranan uluslar arası çevrelere de sesleniyorum. Nasıl dün Ankara'da şehit düşen vatandaşlarımızın hepsi bu ülkenin ayrılmaz eşit vatandaşlarıysa, bundan sonra da biz herhangi bir şekilde ayrımcılığa izin vermeyeceğiz. Teröre karşı işbirliği bütün dünyanın gözetmesi gereken bir ilkedir" diye konuştu.
Başbakan Davutoğlu, "Yüreğimizin ateş gibi yanıyor olması bu mücadelede kararlılığımızı kesinlikle etkilemeyecektir. Dayanışma için gelen Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum" dedi.

Başbakan Davutoğlu: 11 kişi gözaltında

HER ŞEYDEN ÖNCE İNSANLIK MESELESİDİR

Bu bir siyasi parti meselesi değildir" diyen Davutoğlu, "Bu her şeyden önce insanlık meselesidir. Bu canların hangi yurt köşesinden olduğu önemli değil, insan olduğu önemli. Biz insanımıza sahip çıkacağız. Biz, ülkemizin her karış toprağına sahip çıkacağız. Başımız her zaman dik, her zamankinden vakur olmak durumundayız" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu: 11 kişi gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN