Ensar Vakfı: O kişinin vakfımızla alakası yok!

Giriş Tarihi: 16.3.2016 17:53 Güncelleme Tarihi: 16.3.2016 18:36
Ensar Vakfı: O kişinin vakfımızla alakası yok!

Ensar Vakfı 37 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü gönüllü kuruluşlarından biri. Birçok önemli ismin yetişmesine vesile olan bu kurum geçtiğimiz günlerde üzücü bir hadise ile gündeme geldi.

Konya Karaman'da bir öğretmenin taciz olayına Ensar Vakfı'nın adının da karıştırılmaya çalışılması sadece vakıf yöneticilerini değil bu kurumdan yetişen insanları da üzdü. Fetullahçı yargı tarafından Gülen örgütü tarafından maddi olarak desteklenen Birgün Gazetesi'ne sızdırılan bir mahkeme haberinde bu öğretmenin Ensar Vakfı'nda görevli olduğu iddia ediliyordu. Yapılan araştırmada bu öğretmenin Ensar Vakfı ile bir ilgisinin olmadığı, sadece 2013 yılında 5 ay gönüllü etüd öğretmenliği yaptığı ortaya çıktı. Ancak FETÖ, CHP ve PKK medyası olayı çarpıtarak Ensar Vakfı ile ilişkilendirmek için bir algı operasyonu başlattı.


Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Cenk Dilberoğlu suskunluğunu Sabah.com.tr'ye bozarak Karaman'da yaşanan bu üzücü olayın arka planını Sabah.com.tr'ye anlattı

ENSAR VAKFI'NDAN AÇIKLAMA: İRTİBATIMIZ BULUNMUYOR

Tanımayanlar için Ensar Vakfı hakkında kısa bilgi verir misiniz?


- 1979 yılından bu yana eğitime odaklanmış, Türkiye çapında 165 şubesi Amerika ve Londra özelinde de vakıf çalışmalarıyla yaklaşık 9000 öğrenciye yurt apart ve burs hizmeti sunan, kendisine bağlı Değerler Eğitimi Merkezi ile akademik ve pratik eğitim araştırmaları yapan, Ensar neşriyat ile 700 ün üzerinde basılı eseri olan, istanbul tasarım Merkezi ile de İslami estetik değerlerimizi ön plana çıkarmaya çalışan bir vakıfız.

ENSAR VAKFI'NDAN AÇIKLAMA: İRTİBATIMIZ BULUNMUYOR

VAKFIMIZLA BİR İLGİSİ YOK!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan kötü bir hadisede vakfınızda ilişkilendirilmeye çalışıldı. Habere konu olan kişi vakfınızın üyesi mi?

- Bu şahıs vakfımızın bir üyesi değil. Çok kısa bir süre için yollarımız kesişmiş ( 2013 yılının ilk 5 ayı) ve bu tarihten sonra hiçbir irtibatımız olmamış.

SAPIK RUH DÜNYASINI TOPLUMDAN GİZLEMİŞ


Bu kişi nerede görev yapıyor?

- Karaman merkezde bir ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni. Yani devlet memuru. Çevresinde ve meslek hayatında bilinen tanınan sapık ruh dünyasını çok iyi gizlemiş ve itibar edilen bir öğretmen. Maalesef bu olay ortaya çıkana kadar hiç kimse bu kişiden şüphelenmemiş. Karaman özelinde konuştuğumuz kişiler olayı ilk duyduklarında kesinlikle bu şahıs bu işi yapmaz dediklerini ifade ediyorlar. O derece kendini saklamayı başarmış ancak tabiatında sapkın düşünceleri olan bir kişi.

GÜLENCİLER, SOL ÖRGÜTLER İLGİMİZ OLMADIĞI HALDE BİZİ HEDEF GÖSTERİYOR


Bir kişi üzerinden vakfınızın faaliyetlerinin tümüyle karalanmak istenmesini nasıl yorumluyorsunuz?

- Bunu yapan kişiler adaletin tecellisi, hakikatin ortaya çıkması ve mağdur çocukların iyiliği için bunu yapmıyorlar. Adeta algı, gerçeğin üzerindedir diyerek bir kişinin suçunu 37 yıllık yurt geneline yayılmış hizmetleriyle yüz binlerce seveni olan vakfımızı karalamak için yapıyorlar. Bu karalama kampanyasının pek çok kesimden yürütücüleri var. Bugün, Türkiye'de olumlu olan her şeye karşı duran Gülenciler, sol gruplar, bölücü terör örgütü yandaşları adeta yarış içerisinde vakfımızı ve bizimle irtibatlı olan, özellikle bizlere desteğini her zaman açıklamış Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize yönelik bizim üzerimizden karalamaya yönelik bir savaş yürütüyorlar.

O DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Ensar Vakfı, vakfın gönüllüleri ve ailelere son olarak ne söylemek istersiniz?

- Ensar Vakfı dün olduğu gibi bugün ve yarın da hizmetlerini sürdürmeye devam edecek inşaallah. Bu yaşanan menfur hadiseden dolayı üzüntümüz ve öfkemiz gerçekten çok büyük. Buna sebep olan kişinin hakettiği cezayı alması için Vakıf olarak davanın takipçisi olacağız. Mağdur çocuklarımızın ve ailelerin yanlarında olarak bu badireyi atlatmaları için maddi ve manevi her türlü desteği vereceğiz. Herkesin hassasiyetle bu olaya yaklaşması ve bir daha bu tarz bir olayın yaşanmaması için üzerine düşeni yapması en büyük beklentimiz. Ensar Vakfı olarak üzerimize düşen sorumluluğun gereğini yapacağız.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ensar Vakfı: O kişinin vakfımızla alakası yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN