Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SODES projelerinin paraları da FETÖ’ye

Kars’ta FETÖ operasyonunda gözaltına alınanların 8 ayrı SODES projesi kapsamında aldığı parayı örgüte aktardığı ortaya çıktı

SODES projelerinin paraları da FETÖ’ye

Kars'ta yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 6 kişinin gözaltına alınmasının ardından, önceki gün de 13 ilde düzenlenen devam operasyonda 21 kişi daha gözaltına alındı. İlk operasyonda gözaltına alınanlardan aralarında Hanımeller Derneği Yöneticisi Tülay Aydemir'inde bulunduğu 6 kadın önceki gün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden ikisi tutuksuz yargılanmak üzere, 4'ü de adli kontrol ve yurt dışı yasağı kararıyla serbest bırakıldı.
Önceki günkü ikinci operasyonda gözaltına alınan, aralarında Kafkas Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Murat Dereci, Genel Sekreteri Fatih Baş, Ay Işığı Derneği Başkanı Ahmet Koç, Kars'ın tanınmış esnaflarından Yasin Koç ve Ayhan Kırtay'ında bulunduğu 21 kişi de dün adliyeye sevk edildi.
2010-2013 arasında 5 farklı dernek tarafından üstlenilen Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Sosyal Destek Projesi kapsamında 8 kez usulsüzlük yaparak örgüte para aktardıkları öne sürülen şüpheliler, "Nitelikli Dolandırıcılık", "İhaleye Fesat Karıştırma", "Resmi Belgede Sahtecilik", "Zimmet ve Terör Örgütü Üyeliği" ile suçlanıyor.

Gülen'in talimatıyla dinlediler

Paralel Yapı'nın VIP dinlemelerine ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 21 kişiden tutuklamaları istenen ve çoğunluğu polis memurlarından oluşan 19'u, hakimlik sorgularının ardından serbest bırakıldı. Emniyet müdürü ve amirlerden oluşan ve başka paralel davalarda tutuklu bulunan 15 kişi ise bugün sorgulanacak. Eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da aralarında bulunduğu 15 polis şefi, Fetullah Gülen'in talimatı ile ünlüleri yasadışı dinlemekle suçlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SODES projelerinin paraları da FETÖ’ye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN