Reza Zarrab İran amborgosunu deldiği için tutuklandı

Reza Zarrab’ın ABD’de tutuklanmasının ardından avukatı Şeyda Yıldırım Sabah.com.tr’ye konuştu. Zarrab’ın tutuklanmasının 17/25 Aralık kumpası ile bir ilgisinin olmadığının altını çizen avukat Şeyda Yıldırım, 3 ay önce kaldırılan ambargonun delinmesi suçlamasıyla Reza Zarrab’ın tutuklanmasının anlamsız olduğunu ve en kısa zamanda tahliye beklediklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 22.3.2016 12:30 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 15:00
Reza Zarrab İran amborgosunu deldiği için tutuklandı

Reza Zarrab'ın ABD'de tutuklanmasının ardından avukatı Şeyda Yıldırım ilk açıklamayı sabah.com.tr'ye yaptı. Zarrab'ın avukatı Yıldırım açıklamasında özetle şunları söyledi:

17/25 ARALIK KUMPASI İLE BİR İLGİSİ YOK

"Savcılık bize 21 sayfalık bir metin gönderdi. Bu metni inceliyoruz. Bazılarının iddia ettiği gibi Türkiye'deki 17/25 Aralık kumpası ile bir ilgisi yok.

SORUŞTURMANIN AMBARGO KALDIRILDIKTAN SONRA BAŞLATILMASI ÇOK GARİP

ABD kendi kaldırdığı bir ambargonun delinmesi suçlamasıyla müvekkilim Reza Zarrab'ı tutukladı. Çok garip bir durum ile karşı karşıyayız. 3 ay önce başlatılan bir soruşturma. Yani ambargo kaldırıldıktan sonra böyle bir soruşturmanın başlatılıyor olması çok ilginç.

NEDEN İNTERPOLE BİLDİRİLMEDİ ABD'YE GİTMESİ BEKLENDİ?

Madem böyle bir ciddi soruşturma var. Neden İnterpol'e bildirilmedi. Müvekkilim geçtiğimiz hafta İngiltere'deydi. Orada neden gözaltı gerçekleşmedi. Neden ABD'ye gidişi beklendi? Bunlar soru işareti. Yakında bu sorulara cevap bulacağımızı ümit ediyorum.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reza Zarrab İran amborgosunu deldiği için tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN