Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27 terörist öldürüldü! Kandil’e bomba yağdı

Giriş Tarihi: 24.3.2016
27 terörist öldürüldü! Kandil’e bomba yağdı

Diyarbakır'ın Sur ve Bağlar ile Şırnak'ın Cizre, İdil, Silopi ve Mardin'in Dargeçit ilçeleri temizlendikten sonra Şırnak, Hakkâri'nin Yüksekova ve Mardin'in Nusaybin ilçelerinde teröristlere yönelik operasyonlar devam ediyor. Örgütün Kuzey Irak'taki Hakurk bölgesinde tespit edilen mevzileri ise hava operasyonuyla imha edildi.

HALKTAN TÜRK BAYRAKLI DESTEK

Operasyonların dünkü bölümünde Şırnak'ta 9 terörist etkisiz hale getirildi. Yeşilyurt ve Gazi Paşa mahallelerinde yaşayan ve evlerini terk etmeyen bazı vatandaşlar, operasyonlara destek için balkon ve pencerelerine Türk bayrağı astı. Hakkâri'nin Yüksekova'da ise 8 terörist öldürüldü. Yaklaşık bin 200 teröristin bulunduğu ilçede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 65'e ulaştı. Teröristlerin ağır darbe aldığı Nusaybin'de 9 terör örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

KANDİL, F-16'LARLA VURULDU

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte bölgede terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar arttırılırken, Diyarbakır ve Malatya'dan kalkan uçaklarla, Şemdinli kırsalında ve Kuzey Irak'taki Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK'ya ait hedeflere hava harekâtı düzenlendi. Şemdinli kırsalındaki PKK'ya ait barınak ve sığınaklar imha edilirken, Kuzey Irak'ta yapılan keşifler sonucunda, Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK'ya ait mühimmat deposu, korugan ve sığınaklar da, tam isabetle vuruldu.

Siirt'in Eruh eski Eruh Belediye Başkanları Melihan Oktay ve şu anki belediye başkanı Eda Kilis, meclis üyeleri ve parti yöneticisinin bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.

HALK HDP'Lİ VEKİLİ SUSTURDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 terörist öldürüldü! Kandil’e bomba yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN