Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan'a hakaretten yargılanan 'e beraat

Giriş Tarihi: 31.3.2016 13:26 Güncelleme Tarihi: 31.3.2016 13:45
Aydın Doğan'a hakaretten yargılanan Cem Küçük'e beraat

Doğan’a teröre destek olduğunu söyleyerek hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan gazeteci .

İstanbul 2'inci Asliye Ceza si'nde görülen duruşmada sanık adına Asiye Demirel ve müşteki Doğan adına avukat Şehnaz Yüzer hazır bulundu.

Duruşmanın başlamasının ardından müşteki Doğan'ın avukatı Şehnaz Yüzer söz alarak, şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, "Sanık bir önceki duruşmada yaptığı savunmada gazetecilerin istediklerini yazabilecekleri yolunda açıklamalar yapmıştır. O tarihe kadar sanık tarafından yazılmış yine haksız isnat ve hakaret içerir 9 adet daha yazı vardır. Savunma tarihinden sonra da aynı içerikte pervasız şekilde 6 adet daha yazı yazmıştır. Sanık ceza almayacağından o kadar emindir ki bu hakaret içeren yazıları pervasız bir biçimde sürdürmektedir. Müvekkil hakkında terör örgütü soruşturması yürütüldüğü söylendi. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Sanık iyi niyetli değildi" dedi.

CEM KÜÇÜK BERAAT ETTİ

Sanık Cem Küçük'ün avukatı Asiye Demirel ise müvekkilinin bir önceki celsede bir gazetecinin istediğini yazabileceği şeklindeki sözleri basın özgürlüğü kapsamında söylediğini belirtti. Müvekkilinin köşe yazarı olduğunu kaydeden avukat Demirel, "Müvekkil tarafından yazılan yazıda sözlerin sadece sözlük anlamı değil mecazi anlamı da değerlendirilmelidir " diye konuştu.

Davayı karara bağlayan mahkeme,açılan davada mevcut mevzuat çerçevesinde hukuka uygunluk nedenlerinin olduğu gerekçesiyle suçun unsurları oluşmadığından sanık Cem Küçük'ün beraatine hükmetti.

AYDIN DOĞAN VE ADAMLARININ...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Cem Küçük'ün Yenişafak gazetesindeki köşe yazısında 'a alenen hakaret ettiği belirtilmişti. Küçük, Doğan'ın terör örgütü DHKP/C'yi koruyup kolladığını ileri sürmüştü. Doğan ve adamlarının hükümetin ve Türk milletinin düşmanı olduğunu belirten Küçük'ün bu ifadeleri ile eleştiri sınırını aştığı vurgulanmıştı. Bu ifadelerin başlı başına hakaret suçunu oluşturduğu belirtilen iddianamede, Küçük'ün hakaret suçunu işlediği kaydedilerek 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan'a hakaretten yargılanan Cem Küçük'e beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN