İbrahim Kalın: Kuzeyde bir Kürt devleti düşüncesi yok

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası kritik açıklamalarda bulundu. Kalın, kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin hiçbir şekilde olmadığını ifade etti.

Giriş Tarihi: 31.3.2016 19:14 Güncelleme Tarihi: 1.4.2016 00:23
İbrahim Kalın: Kuzeyde bir Kürt devleti düşüncesi yok

İbrahim Kalın, görüşmede Biden'in PKK ile mücadele konusunda ile işbirliklerini artıracaklarının altını çizdiğini aynı zamanda da 'nin DAİŞ ile de mücadele eden bir ülke olduğunun farkında olduklarını söylediğini aktardı.

''KUZEYDE KÜRT DEVLETİ KURULMASI GİBİ DÜŞÜNCE YOK...''

Biden, Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda Amerikan yönetiminin tavrının net olduğunu, herhangi bir bölünmenin asla desteklenmediğini, kuzeyde bir Kürt devleti kurulması gibi bir düşüncelerinin de hiçbir şekilde olmadığını ifade etti.

"Bizim için PKK, PYD, YPG arasında herhangi bir fark yok. DAİŞ arasında bir fark yok. Bizim, onların bir fiili durum yaratmasına müsaade etmemiz ya da müsamaha göstermemiz söz konusu değil. Onlar da bunu anladıklarını, o yüzden özellikle Mümbiç bölgesinde yapılacak operasyonla ilgili bizim hassasiyetlerimizi ve ortak hedeflerimizi esas alan bir plan üzerinde çalışılacağını söylediler ki zaten önümüzdeki hafta da bununla ilgili birimler toplantılarını yapıp detayları konuşacaklar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Kalın: Kuzeyde bir Kürt devleti düşüncesi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN