UMED'den vandallığa suç duyurusu

Giriş Tarihi: 1.4.2016 13:02 Güncelleme Tarihi: 1.4.2016 15:07
UMED'den vandallığa suç duyurusu

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği, Can Dündar ve Erdem Gül’ün casusluk suçlamasıyla yargılandıkları duruşma öncesinde Sabah Gazetesi muhabirine saldıran Cumhuriyet Gazetesi yazarı Sabuncu ve Birgün yazarı Erk Acarer hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

İŞTE UMED'İN SABAH GAZETESİNE YAPILAN SALDIRI HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMA;

Uluslararası Medya Enformasyon (UMED) derneği olarak Can Dündar ve Erdem Gül'ün casusluk suçlamasıyla yargılandıkları duruşma öncesinde adliye koridorunda görev yapan Sabah Gazetesi muhabiri Dilek Yaman'ın alçakça saldırıya uğramasını kınıyoruz. Meslektaşımız Dilek Yaman'ın, Can Dündar'ı desteklemeye gelen kalabalık tarafından tartaklanmasını, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Sabuncu tarafından ise yumruklu saldırıya maruz bırakılmasını lanetliyoruz.

CAN DÜNDAR DURUŞMASINDA SABAH MUHABİRİNE ALÇAK SALDIRI
İNSANLIK SUÇUDUR

İhaneti, terörün PR çalışmasını ve vesayet arayışını basın özgürlüğü diye yutturan çevrelerin çirkin saldırısı gözdağıdır, basına hiza verme çabalarıdır, gerçekleri kamuoyuna ulaştırmak için görevini yapan meslektaşlarımızı yıldırma taktiğidir. Bu saldırı tüm gazetecilere karşı işlenmiş büyük bir insanlık suçudur.

Cumhuriyet yazarı Sabah Gazetesi Muhabiri Dilek Yaman'ı darp etti!SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü alan bu çirkin saldırıyı bir kez daha kınıyor, meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz. Arkadaşımızı hedef alanlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna deklare ediyoruz.

***

ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ BAŞKANI SİNAN BURHAN: BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEYİP, BASINA SALDIRMAK! VANDALLIKTIR

Yüzlerce Anadolu Medya Temsilcisi saldırı ve tartaklamalara maruz kalan meslektaşlarının yanındadır.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Meslektaşlarımıza dönük yapılan çirkin saldırılara ilişkin bir açıklama yaptı.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün casusluk suçlamasıyla yargılandıkları duruşma öncesinde Adliye'de Sabah Gazetesi muhabiri Dilek Yaman'ın Cumhuriyet Yazarı Murat Sabuncu tarafından darp edilmesini kınıyoruz.

Can Dündar'ı desteklemeye gelen kalabalık tarafından bazı basın mensuplarının da tartaklanması tam anlamıyla basın özgürlüğüne darbedir. İhaneti, gayrı milli tutumu basın özgürlüğü diye savunanların gerçek yüzleri ortaya çıkmaktadır. Bu şahısların basın özgürlüğü deyip basın mensuplarını tartaklamaları kabul edilebilir bir şey değildir.

Gerçek niyetlerinin Basın özgürlüğü olmadığı bu çirkin saldırılar neticesinde bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Hiçbir vesayet sistemi basına ve basın mensuplarına ayar veremez. Bu çirkin saldırıyı tüm basın mensuplarına yapılmış bir girişim olarak algılıyor ve yapanları kamuoyu önünde kınadığımızı belirtmek istiyoruz.

Cumhuriyet ve Birgün yazarları sabah muhabirine saldırdı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UMED'den vandallığa suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN