Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emin Hoca hakka yürüdü

'nın manevi dinamiklerinden Milli Selamet Partisi 1973 Milletvekili Dr. Emin Acar Hocaefendi hakka yürüdü.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 15:33 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 15:33
Emin Hoca hakka yürüdü

si bugün ikindi namazına müteakip çevresini manevi iklimi ile ihya ettiği Hacı Bayram-ı Veli Camii'nden ikindi namazına müteakiben kaldırıldı. 90 yaşında vefat eden Emin Acar Hocaefendi'nin cenazesine Başbakan Davutoğlu, siyasi parti liderleri ile hükümet yetkililerinden isimler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından, Acar'ın naaşı dua ve tekbirlerle cenaze aracına kadar taşındı. Başbakan Davutoğlu da tabuta omuz verdi.
Hacı Bayram Camii civarında maneviyat limanı işlevini yürüten Dr. Emin Acar, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın da yakın mesai arkadaşıydı.

TABUTUNA DAVUTOĞLU OMUZ VERDİ

Cenaze namazına, Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı. Cenaze namazına, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Abdülhamit Gül ve Recep Akdağ, Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda siyasetçi, bürokrat, Acar'ın talebeleri ve vatandaşlar katıldı.

Acar'ın cenazesi, defnedilmek üzere 'nın İnegöl ilçesine gönderildi.

DR. EMİN ACAR HOCAEFENDİ KİMDİR?

Ankara'daki manevi önderlerden Dr. Acar, 1926 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. 1952'de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Acar, 1974 ve 77'de Milli Selamet Partisi'nden milletvekili seçildi.

MSP eski milletvekili ve İslam Alimi olan Emin Acar, aynı zamanda İnegöl'ün yetiştirdiği çok değerli bir hayırseverdi. Yıllardır Hacı Bayram Veli Hazretlerine komşuluk yapan Emin Acar, Hacı Bayram Veli'nin yolunda ilim ve irfan hizmetlerine devam ediyordu.
Acar Hoca'nın naaşının yarın Bursa'nın İnegöl ilçesi Deyinler Köyü'ne defnedileceği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emin Hoca hakka yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN