Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün tetikçisi Karşı Gazetesi ve Eren Erdem’in tezgahı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 7.4.2016 14:53 Güncelleme Tarihi: 7.4.2016 15:04
FETÖ’nün tetikçisi Karşı Gazetesi ve Eren Erdem’in tezgahı ortaya çıktı

Karşı Gazetesi’nin eski çalışanlarına  yürütülen FETÖ’denservis edilen 25 Aralık kumpas dosyasındaki tape ve görüntülerin yayınlanmasına ilişkin soruşturmada, CHP Milletvekili Eren Erdem’in dosyadaki en önemli şüpheli olduğu fakat milletvekili seçildiği için dosyasının ayrıldığı ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar’ın Erdem hakkındaki dosyaya farklı bir soruşturma numarası verdiği anlaşıldı.

LAHEY'DE YARGILATACAK BELGELER

Gazetenin eski sahibi Turan Ababey, gazetesinde yayınlanan tapeler ve soruşturma bilgeleri konusunda Eren Erdem ve diğer yöneticileri uyardığında "Sen Tayyip'e karşı değil misin, onun yıkılmasını istemiyor musun?"diye tepki gösterdiklerini anlattı. Ababey, tapelerin Ufuk Köroğlu tarafından gazeteye getirildiğini söyledi. Gizli tanık Ayçiçek ise ifadesinde hükümet aleyhine bazı haberlerin Karşı'ya TUSKON'undanışman firmasından Yusuf isimli kişice getirildiğini iddia etti. Turan Ababey'in bu belgelerin gazetede yayınlanmasına karşı çıktığını belirten Gizli Tanık Ayçiçek, Eren Erdem'in ise ısrarla yayınlanmasını talep ettiğini, belirtti. Gizli Tanık, "Eren Erdem'in" Bunlar hükümeti düşürecek Lahey'de yargılatacak belgeler' diyordu" dedi. Gizli Tanık Ayçiçek, "Eren Erdem'in gazetenin sahibine bunların yayınlanması durumunda TUSKON'un yardımcı olacağını, yeteri kadar para vereceğini ve zengin olacağını söylüyordu" diye konuştu.

"EREN ERDEM TÜRKİYE'Yİ YARGILATMA PLANI YAPTI"

EREN'E MİT TIR'LARI DOSYASI GELDİ

Emre Erciş ise ifadesinde Ufuk Köroğlu'nun Yakup Saygılı ile arasının iyi olduğunu, görüntü ile tapeleri ondan almış olabileceğini kaydetti. Eren Erdem'de MİT Tırları ile ilgili dosyanın tamamının bulunduğunu, tutanaklara birlikte baktıklarını kaydeden Erciş, LAPAZEM isimli bir twıttırkullanıcısına belgeleri Eren Erdem'in verdiğini, bu kullanıcının da belgeleri yayınladığını kaydetti. Emre Erciş, Karşı Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra Önder Aytaç'ın kendisine para gönderdiğini, iş bulana kadar kendisine destek söz verdiğini belirtti. Erciş bazı paralel yapıya yakın twitter kullanıcıları ile irtibat kurduğunu da inkar etmedi.

Soruşturmayı yürüten Başsavcı Vekili İsmail Uçar'ın Eren Erdem ile ilgili ciddi iddiaları bir fezlekeye hazırlamak suretiyle dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle Büyük Millet Meclisi'ne göndereceği öğrenildi.

CHP'Lİ ERDEM'E FETÖ FEZLEKESİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün tetikçisi Karşı Gazetesi ve Eren Erdem’in tezgahı ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN