FETÖ'ye bir darbe daha

Giriş Tarihi: 11.4.2016 18:36
FETÖ'ye bir darbe daha

'ta FETÖ/PDY yapılanması ve faaliyetleriyle ilgili olarak savcılıkça başlatılan soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 11 şirkete kayyum atandığını bildirdi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, yaptığı yazılı açıklamada, Zonguldak'ta FETÖ/PDY yapılanması ve faaliyetleriyle ilgili olarak savcılıkça başlatılan soruşturma kapsamında elde edilen bilgi, belge ve deliller doğrultusunda, 8 Nisan'da merkez, Ereğli ve Çaycuma'da faaliyet gösteren 11 şirkete kayyum atamasının yapıldığını belirtti.

Kayyum atamasının yapıldığı gün sosyal paylaşım sitelerinden yayımlanan ve yerel basında yer alan mesajların gerçeği yansıtmadığını ifade eden topuz, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmalar, Ceza Muhakemesi Kanununun kendisine verdiği yetki çerçevesinde, soruşturmanın gizliliği kurallarına titizlikle riayet edilerek yerine getirildi. Anayasal teminatlar çerçevesinde soruşturma bilgilerinin kimseyle paylaşılması ya da herhangi bir kimseden emir, talimat ve tavsiye alınması asla söz konusu değildir. Kişi hürriyetlerinin en önemli teminatı olan yargılama makamlarının işlemleri hakkında gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan algı oluşturmaya matuf ve kaynağı belirsiz yazı ve yorumlara itibar edilmemesi düşüncesiyle. FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 11 şirkete kayyum atandı."

'ta FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl farklı tarihlerde kent ile Ereğli ve Çaycuma ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlemiş, bazı eğitim kurumları ve şirketlerdeki aramalarda doküman ve bilgisayarlara el konulmuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'ye bir darbe daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN