O ilçeler teröristten de temizlenecek

Giriş Tarihi: 12.4.2016
O ilçeler teröristten de temizlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerin yakıp yıktığı ilçelerin halkın rahat edeceği şekilde yeniden inşa edileceğini söyledi

Teröristlerden temizlenen ilçelerde imar çalışmalarının başladığını aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kentsel dönüşüm yoluyla bu şehirlerimizin sadece teröristlerden değil, onlara rahat hareket etme imkânı sağlayan olumsuz şartlardan da temizlenmesi sağlanacaktır" dedi.

'NUSAYBİN PKK'YA MEZAR OLACAK'

BURALARDA ALT YAPI DİYE BİR ŞEY YOK

Erdoğan şöyle devam etti: "Cumhurun başı olarak ben diyorum ki burada ağır, orta, az hasarlı, hiç bunları dinlemeden sadece i eserleri bir kenara koyarak diğerlerinin tamamını yıkmalıyız. Buraların bir defa alt yapısı yok. Buralardaki belediyeler, malum anlayışın temsilcisi belediyeler, alt yapı diye bir şey yapmadılar. Buraları bilen birisiyim, bütün pislik sokakta, caddede akar. Çünkü ne atık su kanalı, ne yağmur kanalı suyu ne de diğer kanalları görürsünüz."

DÖNÜŞÜMÜN YOL HARİTASI YENİDEN ÇİZİLDİ

ŞEHİR OLMAK CİZRE'NİN HAKKI

Cizre'nin de tarihi itibariyle zaten şehir olduğunu ifade eden Erdoğan, "Aslında yeni kazanacağı bir hak değil bu. Cizre'nin hakkıydı bu, elinden alındı, bu hakkın iadesi gerekir. Cizre'nin yeniden şehir olması gerekir. 'a da şehir demek mümkün değil. Fakat Cizre öyle değil. Cizre hakikaten şehir olarak tarih, kültür, medeniyet olarak ev sahipliği yapmış bir yer. Yüksekova da aynı şekilde. Buralara yeni bir kimlik kazandırmak hükümetimizin en büyük başarısı olacaktır."

GÜNÜN HATIRASINI ERDOĞAN'A SERHAT ALBAYRAK VERDİ

YARGILANACAKSIN KARDEŞİM!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dokunulmazlıkla ilgili de şu açıklamaları yaptı: "Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim ya. Sen terör örgütüne silah taşıyacaksın arabanla... Ondan sonra e hani 'kalksın' diyordun da şimdi ne oldu? Niye geri vitese taktın? Ana muhalefet şu anda ipe un seriyor. Niye seriyorsunuz? Bir an önce bu işin halledilmesi gerekir. Suçlu olan bedelini öder."

ALGI OPERASYONUNA İZİN VERMEYELİM

Şimdi bazı malum Batılı medya unsurları geldikleri 'Sokak sokak dolaşıp, nerede aykırı yerler varsa oraları çekelim, ondan sonra da dünyaya bunun reklamını yapalım' diyor. Dertleri bu. Bizim de bunun tersini yapmamız lazım. Algı operasyonunu bu millete düşman olanların eline vermemeliyiz. Bunun çalışmasını yapmamız lazım.

GÖNÜLLERİ DE İMAR EDİYORUZ

Devletin görevi sadece yapıları değil, aynı zamanda gönülleri de imar etmektir. Vatandaşlarımızın devletine güven, bağlılık ve inançlarını güçlendirmek mecburiyetindeyiz. Devlet yönetiminin gerektirdiği sorumluluk ve ciddiyetle bu meseleyi takip edecek ve inşallah neticelendireceğiz.

280 KONUTLUK PROJE SÜRÜYOR

Silopi'de ağır hasarlı yapıların yıkımı için 243 tebligat ilgili kişilere ulaştırıldı. Yıkılan konutların yenisinin yapılmasıyla ilgili ilk 280 konutluk projenin hazırlıkları devam ediyor. Cizre'de 74 binanın yıkıldığı, bin 156 binanın ağır hasarlı, 6 bin 635 binanın da az hasarlı olduğu tespit edildi. 14 ağır hasarlı bina yıkıldı, diğerleriyle ilgili tebligatlar sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O ilçeler teröristten de temizlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN