Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 1 binada 5 tabelası

merkez Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin kazdıkları hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için başlatılan operasyonlar sırasında kullanılamaz hale gelen 5 , merkez Yenişehir ilçesinde bir binada eğitim veriyor. Sur'da iken toplam mevcudu 4 bin 520 öğrenci olan 5 okul, yaşanan göç ve öğrenci nakilleri nedeniyle mevcut 880'e düştü.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 16:01 Güncelleme Tarihi: 13.4.2016 16:55
Diyarbakır'da 1 binada 5 okul tabelası

Sur mağduru öğrencilerden 736'sına sömestir tatilinde telafi eğitimi verilmişti. Merkez Sur ilçesinde 2 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan hendek-barikat operasyonları sırasında çatışmalar ve yaşanan patlamalardan kullanılamaz hale gelen 5 merkez Yenişehir ilçesine taşındı.

NUSAYBİN'DE PATLAYICILAR TESPİT EDİLEREK, İMHA EDİLİYOR

5 OKULUN TABELASI 1 BİNADA

DSİ Bölge Müdürlüğü'nün arkasında yeni yapılan bir binaya taşınan Mardinkapı İlkokulu, Mardinkapı Ortaokulu, Yavuz Selim Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Süleyman Nazif İlkokulu'nun tabelaları binaya asılarak eğitim verilmeye başlandı.

Bir binaya 5 okulun tabelaları asılarak eğitime davam edilirken, daha önce toplam mevcudu 4 bin 520 olan 5 okulun şu anda devam eden öğrenci sayısının ise sadece 880 olduğu belirtildi.

ÖĞRENCİLERE TELAFİ DERSİ VERİLMİŞTİ

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bazı öğrencilerin aileleri ile göç etmesi nedeniyle nakillerinin başka okullara alındığını, bu nedenle eski okullarına devam edemediklerini söylediler. Sur mağduru öğrencilerden 736'sına yarıyıl tatilinde ise telafi eğitimi verilmişti.

YÜKSEKOVA'DA JÖH VE PÖH İŞBİRLİĞİ İÇİNDE!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da 1 binada 5 okul tabelası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN